TDP Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül’den çiftçiye meccanen zindelik sözü

Şanlıurfa’da partisinin Güneydoğu Rum Bölgesi İl ve İlçe Başkanları Toplantısı’na katılan Türkiye Değişim Partisi Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Şanlıurfalı çiftçilere verdiği kadar sudan ucuz cümbüş sözü verdi.

Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Şanlıurfa’birlikte düzenlenen partisinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi İl ve İlçe Başkanları Toplantısına katıldı. İl ve ilçe başkanlarına seslenen Sarıgül, ülkedeki sorunlara değinerek partisi iktidara geldiğinde yapacaklarını aktardı.

Kılıçdaroğlu’ndan sonra Sarıgül birlikte meccani hareketlilik sözü verdi

Bölgedeki ruh sorununa birlikte değinen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül elan önce Şanlıurfa’ya gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu kabilinden çiftçiye karşılıksız zindelik sözü verdi. Dedaş’ın ‘Uca facia sarrafiye kesen’ olduğunu tamlayan Sarıgül, “Burada, Urfa’de ve Güneydoğu’birlikte tıpkısı Dedaş var. Bu Dedaş kimdir, Şanlı afet saksı kesen olmuşlar. Jandarmayla gidip cıvıltı kesiyorlar. Polisimiz ile gidip neşelilik kesiyorlar. Kurnaz ve polisi buna neden karıştırıyorsun. Asayiş güçlerinin iŞi Dedaş’ın tahsilatını yarmak mıdır. Yok öyle plaçka, böyle geldi böyle gitmez. İktidarımızda çiftçimiz elektriği ücretsiz matlup. İktidarımızda esnaflarımıza yüzde 50 iskontolu kendisine verilecek. Bunu sorunca diyorlar kim kaynak nerede. Soy açık, köken açık, Allah’ımızın bize verdiği bu coğrafyada 365 günün 300 gününde güneşimiz var. Niçin ruz enerjisi yapmıyoruz, sebep gün panelleri kurmuyoruz. Adamı olan sıra paneli kurmayacak, torpili olan güneş paneli kurmayacak, çağ enerjisini talip dizge kuracak. Namevcut öyle çapul” dedi.

Dedaş terör estiriyor

Dicle Elektriğin (Dedaş) bölgede yıldırı estirdiğini söyleyen Mustafa Sarıgül, “Aynı nöbet daha söylüyorum, Dedaş Yüksek kıyamet mebde kesen ergin. Terör estiriyor. Dedaş’a dur dememiz geçişsiz. Soruyorum, merhum Bülent Ecevit döneminde, Erbakan sarıklı döneminde, Süleyman Demirel döneminde, Özal döneminde Dedaş var mıydı, Türkiye Hareketlilik Kurumu (TEDAŞ) vardı. Herkese şefkatli benzeri şekilde bakardı. O dönemde hayatiyet parası tarımdan alınmazdı, köylüden alınmazdı. Demin Dedaş’ın tahsilatçısı üzülerek söylüyorum kim jandarmamız ergin, itimat mensuplarımız reşit. Benim jandarmam ve güven mensubumun görevi Dedaş’ın tahsilatını yazmak değil, bayrağımızı ve toprağımızı korumaktır” şeklinde konuştu.

Terörün sorumlusunun Amerika olduğunu belirten Sarıgül, “Türkiye Değişim Partisi iktidarında benzeri yegâne askerimiz, polisimiz silaha müracaatta bulunmayacak çünkü Kürt yurttaşlarımız ve Türk yurttaşlarımız kardeştir, kalleş olan İsrail’dir, kalleş olan Amerika’dır. Bu olayları yapan tamamen Amerika’dır. Türkler ve Kürtler temas ahit kardeştir, orospu çocuğu olan Amerika’dır, bu terörü bitirecek olan ağabeyinizdir, başkası değil. Bu terörü bitireceğim. Zira Türkiye Değiş Partisi silahlar gitsin hazar gelsin diyen aynı partidir” diye konuştu. – ŞANLIURFAShare: