TDP Umumi Başkanı Sarıgül, ANAP Umumi Başkanı Çelebi’yi akseptans etti

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Anavatan Partisi (ANAP) Genel Başkanı İbrahim Çelebi ve beraberindeki heyeti öğür umumi merkezinde akseptans etti.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, TDP’nin Ankara’daki umumi format binasında ANAP Başkanı Çelebi’yi ağırladı. Yapılan görüşmede devlet gündemine ve talih sorunlarına değinen Çelebi, Türkiye’nin makro tıpkı seçme sürecinde olduğunu ve aşılamayacak tek iş olmadığının altını çizdi.

“Konuşu milliyetçiliğin esası artık ihracat daha az dış alım yapmaktır”

TDP Lideri Sarıgül soylu erki milliyetçiliğin tarım, turizm, teknoloji, dokuma ve ticaretten geçtiğini belirtti. 5T formülünün ülkenin kalkınması için eke olduğunu vurgulayan Sarıgül, şu sözleri kaydetti:

“Zaman TDP Umumi Merkezinde Türkiye’nin gelişmesi amacıyla eke reformlar yapan Anavatan Partisini ağırladık. Umumi Başkan ile mevki gündemini ve mevki sorunlarını konuştuk. TDP’nin süresince bulunduğumuz hesaplı sorunları çözeceğine inandığımız düzelti paketini anlattık. Bu paket iktisadi milliyetçilik ve 5T formülüne dayalı tıpkısı pakettir. Konuşu milliyetçiliğin esası daha çok dış satım henüz beş altı dış alım yapmaktır. Evcil malı yurdun malı her Türk onu kullanmalı demektir. 120 milyar dolarlık ekincilik ithalatı yaparak ecnebi çiftçiyi zengin gitmek namına bu parayla kişi çiftçimizi zengin etmektir. Iktisadi nasyonalizm, çiftçimize çalım garantisi atfetmek demektir. 5T formülümüz, tarım, turizm, teknoloji, tekstil ve ticarettir. Biz Türkiye Iri Ulus Meclisi (TBMM) dışından bakan atamasına karşıyız. Mahdut mıntıka tercihli fikir sisteminden yanayız. 600 milletvekilinin 100 tanesinin Türkiye mebus olmasını ve partilerin oy oranlarında burada baziçe edilmesini öneriyoruz. Anavatan Partisiyle ve başka partilerle ziyaret ve diyaloglarımız devam edecektir.”

“Ülkemizin ekonomik anlamda önünü ve ufkunu açan Turgut Özal’dır”

Mülakat sonrasında açıklamalarda bulunan Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Türkiye’nin inhilal ve kavgadan uzaklaşması gerektiğini vurgulayarak, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Eksiksizlik Atatürk’tür. Ülkemizin iktisadi anlamda önünü ve ufkunu açan bizim kurucu genel başkanımız Turgut Özal’dır. Türkiye inhilal kavga ve hakaretten bıktı. Türkiye’nin sorunları uzlaşmayı gerektiriyor. Türkiye koskocaman aynı seçim arifesindedir. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir problemi yoktur. İmkanlarımızı birleştirerek ve teşrikimesai yaparak ülkemize bakir benzeri iş açacağız” ifadelerini kullandı. – ANKARAShare: