TESK Genel Başkanı Palandöken’den Rize’de esnaf odasını musahabe

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Umumi Başkanı Bendevi Palandöken, Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini (RESOB) ülfet etti.

RESOB Başkanı Yiğitlik Aksoy’dan icraat için bilgi düzlük Palandöken, Türkiye’deki sorunların bilcümle kentlerde bayağı yukarı örtüştüğünü, bunun adının bile haksız rakiplik olduğunu söyledi.

Rize’nin dünyaya benzer benzeri şehir olduğunu belirten Palandöken, “Tıpkısı zamanda çayı ile ekonomiye yardım koyan tıpkısı kent. Işaret bir şehir. Işaret tıpkı şehir olmanın dahi aynı bedeli var tabi. Bura Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın baba ocağı. Rize’nin böyle tıpkı özelliği üstelik var. Siyaset adamı yetiştirmede Rize tarafından ünlü tıpkı şehrimiz. Rize kendiliğinden yetebilen ve ekonomisi kuvvetli amma makyajıyla üstelik pir tıpkı şehre bürünmüş ve ayrımsız zamanda insanları imrendiren aynı kent.” dedi.

Palandöken, “Birey suyu verdiniz. İki almanak pandemi dönemi sürecinde bizi ayakta tuttunuz.” ifadelerini kullanarak, şu değerlendirmede bulundu:

“Demincek tıpkı çağ kredisi verin. İşlerimizi geliştirip teknolojik donanıma bürünelim ve esnafı ayakta tutalım. Tığ SERPMEK ve hareket istemeden, zat mekanımızda, kendimizi büyütmeye mücahede ediyoruz. Biz de sizden murat ediyoruz, kuralları koyun. Küçüğü, büyüğe ezdirmeyin. Rize’den karşı terini yararsız konteynerine bırakıp giden, Rize’ye yatırım yapmayan fakat buradaki ticareti ile İstanbul ve İzmir’deki merkezlerine götüreni değil, Rize’nin mütevazi, ihatalı ve faal insanını durumunda istihdam edin. Yoksa gidip onun tarlasında iştirakçi olacak evet üstelik marketinde tezgahtar olacak. Biz kendi işimizi fora etmek istiyoruz.”Share: