TOKİ, 26 ilde 365 arsayı kategorik artırmayla satacak

Çevre, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Şişman Göz İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir’in da aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı örtüsüz artırmayla satışa çıkardı.

AA muhabirinin TOKİ’den aldığı bilgiye bakarak, göz, tecim, endüstri, turizm üretim alanı, özel okul alanı, akaryakıt istasyonu, yüzeysel yapılış, oto galericiler sitesi, park yeri ve dinlenme alanları niteliğindeki arsalara, yüzde 25 peşinat 36, 48 ve 60 ay vadeyle ehil olunabilecek.

Muhammen bedeli 4 milyar 721 milyon 272 bin 46 teklik olan kısaca 1 milyon 501 bin 219 metrekare büyüklüğündeki Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Ziyalı, Balıkesir, Çanakkale, Diyarbakır, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin Ağacı, Muğla, Niğde, Şanlıurfa, Tekirdağ, Yardımcı ve Van’üstelik bulunan 365 yer engelsiz artırmayla satılacak.

Açık müzayede, 12 Ilk Teşrin 2022 Çarşamba ve 13 Teşrinievvel Perşembe günleri saat 10.30’dahi iki ayrı oturum halinde yapılacak.

Oturumlar, Ankara Çankaya Bilkent Otel ve Konuşma Merkezi ile İzmir Bayraklı Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Antrparantez “www.emlakmuzayede.com.tr” adresinden de öneri verilebilecek.

KDV’den muaf, yüzde 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay önel

Alıcılar, ev, tecim, uran, turizm organizasyon alanı ve akaryakıt istasyon alanları niteliğindeki arsalara yüzdelik 25 peşinat, 36, 48 ve 60 ay önel ile cemaat olabilecek. Antrparantez arsalar KDV’den muaf şekilde satılacak.

12 Teşrinievvel 2022 Çarşamba haset saat 10.30’da yapılacak kategorik artırmada, Çanakkale, Eskişehir, Van, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Ankara, Afyonkarahisar, Balıkesir, Elazığ, Gaziantep, Tekirdağ, Yardımcı, Kayseri, Konya’bile bulunan arsaların 13 Ilk Teşrin 2022 Perşembe saat 10.30’daki çıplak artırmada ise Adana, İstanbul, Kocaeli, Şanlıurfa, Antalya, Muğla, Aydınlık, İzmir, Kırıkkale, Manisa, Mersin ve Niğde’bile mevcut arsaların satışı gerçekleştirilecek.

Satışa sunulan arsalar ortada Adana Çukurova’birlikte konut, Ankara Çankaya’dahi ev ve tecim, Antalya’birlikte konut ile tecim, Entelektüel’de turizm kasılma alanı, Elazığ’üstelik ev-tecim alanları bulunuyor.

İzmir’de satışa sunulan arsalar arasında endüstri, beledi ev alanı, banal sanayi sitesi, ekincilik ve konut alanları da bulunuyor.

Ayrıca İstanbul Başakşehir’bile ev ve ticaret alanları satışa sunuldu.

Satışa ilgili mufassal bilgiye “www.toki.gov.tr” ile “www.emlakmuzayede.com.tr” genel ağ adresinden ve 0 212 608 15 00 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

Share: