Toplu taşımada emniyet kartı dönemi

– Dolgun taşımada itimat kartı dönemi

KÜTAHYA – Kütahya’da şişko taşımada cesaret kartları de muteber olacak. Uray, vatandaşlara kolaylık sağlanması üzere yeni benzeri protokole imza attı. Tören Düzeni çerçevesinde 1 Familya 2023 tarihinden itibaren şişko taşımada itimat kartıyla bile muvasala sağlanabilecek.

İmzalanan protokolle ait açıklamalarda kâin Belediye Reisi Prof. Dr. Bilen Işık, “İki kocaman konuda protokol imza etmek için bir araya geldik. Bilindiği gibi, belediyemizin elektronik otomasyon sistemi firması ASIS ile yapılan ittifak uyarınca hareket birliğimiz mufassal yıllardır devam etmekte. 2021 yılında yıpranmamış uygulamaya koyduğumuz ücret toplama sisteminde yapılacak olan ve ayrıca, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğümüz marifetiyle dijital dolum asıl bayilik sözleşmesi çerçevesinde ilişik protokol imzalıyoruz. Yılbaşından itibaren 2023 yılında yürürlüğe girecek olan bu hizmeti, söz konusu protokol hükümleri layıkıyla vatandaşlarımıza vermeye başlayacaklar. Bunlardan birisi, Kütahya Belediyemiz Muvasala Hizmetleri Müdürlüğü elektronik ecir toplama, akil durak sistemi, aptal kurnaz ve yaya bilgilendirme, güzergah ve açkı izleme sistemi alımı işi teknik şartnamesine akla yatkın kendisine eklenmiş protokol. Başkası de esasen Kütahya Belediyesi Erişim Hizmetleri Müdürlüğümüz ile sayısal dolum anne bayilik sözleşmesi. Bu hizmetlerden yararlanacak olan yani güven kartı kullanarak günlük ya de binişlik ecir ödemeyi yeğleme edecek vatandaşlarımıza bu tören düzeni çerçevesinde bu hizmeti vermiş olacağız. Benzeri şekilde sanal keder sisteminde kart dolum işi çerçevesinde de aynı sene sonra bu sistemden çakozlamak isteyen hemşehrilerimizin bu sistemi kullanmaya bitmeme edeceklerini hükme bağlayan protokol. Şehrimize uz ve hayır olsun diliyorum. Özetle, 1 Sülale’tan bilahare imdi güven kartı uygulaması üstelik dolgun taşımada hizmete sunulmuş olacak. Ayrıca, benzeri yıl dolduktan sonradan mevhum dolum sisteminin devamı da bu tören düzeni çerçevesinde getirilecektir” ifadelerini kullandı.

Yüklenici firma yetkilisi Çokluk Demir ise, “2023 yılı itibariyle Kütahya şehrimizde artık otobüslerde deneyli almak zorunda kalmadan yüreklilik kartıyla binişler gerçekleştirilebilecek. Bunun yanı sıra, cep telefonu üzerinden IOS ve Android kıpırdak uygulamaları ile mevhum kart oluşturup binişler gerçekleştirilebilecek” diyerek konuştu.

Share: