Trabzon Valisi Ustaoğlu’ndan 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı mesajı

Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı nedeniyle kuvve yayımladı.

Ustaoğlu, mesajında, 29 Ilk Teşrin’in Türk milletinin bağımsızlık ve müstakbel yolunda verdiği halas mücadelesinin, millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bire bir çevrim olduğunu belirtti.

Cumhuriyetin, tarihte eşine ender rastlanan destani tıpkısı zaferi kazanan muazzez milletin yeryüzü iri emaneti olduğuna bel fail Ustaoğlu, “Bu temiz millet, benzeri ruh ve şuura sahip olduğunu defalarca göstermiş, ulus iradesi dışındaki tek beşeri kilolu karşısında sorumluluk eğmeyeceğini yekpare dünyaya car etmiştir. ?Şişman Türk milletinin bağımsızlık ve hürriyetinden asla ödün vermeyeceği, gündeş dünyada adalet ettiği yeri ahiz kararlılığı Cumhuriyetin kurulması ile fehva bulmuştur.” ifadelerini kullandı.

Ustaoğlu, milletin Cumhuriyet Altını ile kazandığı değerleri, cemiyet hayatının vazgeçilemez unsuru kendisine benimsediğini, karşılaştığı sorunları Cumhuriyete olan bağlılığı sebebiyle birlik ve beraberliğinden edim vermeden aşmayı başardığının altını çizerek, şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün öncülüğünde, tarihte eşine az rastlanır tıpkısı destanla kurulan Türkiye Cumhuriyeti, o günden bu yana vizyonunu geliştirerek güvenli adımlarla geleceğe yürümekte ve çağcıl medeniyeti yakalamış, modern ve iri Türkiye ideali önünde hedeflerini gerçekleştirmektedir. ?Unutulmamalıdır kim milletimiz Cumhuriyete, demokrasiye ve özlük iradesine sürgit topluluk çıkacaktır. Bunun sunma dolgunca örneğini 15 Orak Ayı 2016 yılında yaşanan muhannet kalkışmada muhteşem Türk milleti hainler karşında bir adına, kurnaz kendisine, canlı yerine cemi dünyaya en işlek şekilde göstermiştir. ?Bu açar ile özellikle Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve zırh arkadaşları girmek için Cumhuriyetimizin kurulmasında ve yaşatılmasında savaşım eden gazilerimize iflah, martir olan bütün yurt evlatlarını bile tevakki etmek ve rahmetle anıyorum. Cumhuriyet Bayramı’mızın 99. sene dönümünü yer kalbi duygularımla kutluyorum.”

Share: