Trabzon’da, “2022 Ağababa Yahşi Bölgesel Ligler 11. Toprak 2. Kadem Müsabakası” düzenlendi

Trabzon’da, “2022 Ağababa Yahşi Bölgesel Ligler 11. Kesim 2. Aşama Müsabakası” birleştirme edildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, yarışlar İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü ile Triatlon Federasyonu gelişim birliğinde Trabzon’da ilk defa düzenlendi.

Müsabakaya Trabzon’un yanında Giresun, Rize ve Gümüşhane’den 9 kategoride 90 sportmen katıldı. Yarışma 400 metre yüzme ve 2 bin 400 metre koşun branşlarıyla sona erdi.

Etkinliğe Toyluk ve Spor İl Müdürü Hayrullah Ozan Çetiner, Ortahisar Toyluk ve Spor İlçe Müdürü Ecvet Aldanmaz ile federasyon temsilcileri katıldı.

Müsabakada, M1 Erkekler kategorisinde birinci Furkan Külekçi, ikinci Göktuğ Özkaya, üçüncü Şanlı Etka Çelik, M1 Kızlar kategorisinde bir numara Eslem Eynur, ikinci Özden Alemda ve üçüncü Ecem Zenginlik Yol oldu.

M2 erkekler kategorisinde birinci Uca Aziz Delimsirek, ikinci Recep Metehan Koyun, üçüncü Osman Cebbar, M2 Kızlar kategorisinde bir numara Ecrin Su Başoğlu, ikinci Kaynak Yüksekdağ, üçüncü Asya Yüksekdağ, M3 Rical kategorisinde ise birinci Armağan Yiğit Memiş, ikinci Kerem Ataman, üçüncü Yusuf Alp Polat, M3 Kızlar kategorisinde birinci Kraliçe Aktürk, ikinci Sıla Düz ve üçüncü de Zeynep Öney oldu.

Yıldızlar yarışında erkeklerde Gürkan İbrahim Akarsu, kızlarda ise Ceren Çiçek birinciliği elde etti. Kombinezon, bergüzar töreni ile sona erdi.

Share: