Trakya’daki okullarda uyum eğitimi başladı

Trakya’daki anaokulu ve ilkokul bir numara sınıflarda uyum eğitimi başladı.

Milli Terbiye Bakanlığınca uygulanan harmoni eğitimi programı kapsamında çocuklar velileriyle okula geldi. Öğrenciler ile veliler okul binalarına alındı.

Edirne’üstelik tahsil görecekleri okullara aileleriyle gelen minik öğrenciler, okula başlamanın mutluluğunu yaşadı.

Kırklareli’nde ise Atatürk İlkokuluna sabahleyin saatlerinde gelen öğrenciler ile velilere neva eğitimi programı kapsamında vukuf verildi.

Daha sonraları ekol binasına alınan öğrenci ile velileri binayı gezdi.

Velilerden Serhat Solmaz, AA muhabirine, Milli Yetişek Bakanlığının ahenk eğitimine velileri üstelik karışma etmesini çok olumlu karşıladıklarını söyledi.

Her başlangıçta çokça büyük olduğunu ifade eden Solmaz, geçmiş çevrim velilerle gelişigüzel olan çocukların okula uyumlarının elan macerasız olacağına inandıklarını belirtti.

Çocukları kadar ateşin olduklarını dile getiren Solmaz, “Tabii ki çocuğumuz okula başlıyor sonuçta. Heyecan olmaz mı? İnşallah hayırlısıyla başladığı kabil hayırlısıyla bitirir. İyi bire bir terbiye tamamlar, gür bir iz sahibi olur. Çocuklar evvel çevrim henüz ufak oldukları amacıyla okulda bayağı zorlanıyorlar. Aileyle gelişigüzel evvel haset atlatırlarsa, elan şen, elan macerasız benzeri uyum sağlayacaklarına inanıyorum. Bundan ufuk Milli Yetişek Bakanlığını destekliyorum. Lojik benzeri yaklaşımda bulunmuşlar.” diye konuştu.

Veli Alem Erdoğan üstelik okulun geçmiş günü çocuğuna eşlik ederek, okula henüz aceleci neva sağlamasına yardımcı olacağını kaydetti.

Birinci sınıfa başlayan Aras Ege Erdoğan ise okula başladığı amacıyla bahtiyar olduğunu belirtti.

Tekirdağ’birlikte de öğrenciler velileriyle harmoni eğitimlerine başladı.Share: