TransAnatolia Rally Raid, Eskişehir’de sona erdi

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen ve 9 dönme süren TransAnatolia Rally Raid, Eskişehir etabıyla tamamlandı.

Türkiye Araba Sporları Federasyonundan (TOSFED) yapılan açıklamaya göre, TOSFED ile Türkiye Turizm Lansman ve Ihya Ajansının desteğiyle gerçekleşen organizasyonun başlangıcı 20 Ağustos’ta Hatay’da yapıldı.

Toplam 84 miftah ve 115 sporcunun katıldığı TransAnatolia Rally Raid, Hatay, Osmaniye, Feke, Bakırdağ, Melikgazi, Felahiye, Sivrialan, Kayseri, Develi, Aladağ, Çelikhan, Bolkar, Taşkale, Mukaar, Sodyum Klorür Gölü, Mihalıççık ve Eskişehir etaplarında mecmu 2 bin 800 kilometreden oluştu.

Eskişehir Kent Ormanı Ekoturizm Alanı’nda gerçekleşen armağan töreniyle sona eren organizasyonun makine kategorisinde, Ahmet Bağce- Hedef Bel bir numara, Hüseyin Kurt-Özaydın Dölek ikinci ve Mithat Diker-Erdal Oral ikilisi ise üçüncü oldu.

SSV kategorisinde, İsrafil Akyüz-Timur Alem birinciliği, Barbaros Yangın-Büyük Osman Kutanoğlu ikinciliği, İtalyan Federico Butto-Martino Albertini çifti ise üçüncülüğü elde etti.

Kamyon kategorisinde yarışan İtalyan Marino Mutti ve Andrea Mazzoleni ikilisi dahi yarışı ilk sırada tamamladı. Raid kategorisini kazanan düet ise Turgay Düzcü-Anıl Gençtürk olurken, Jale Özel-Ayşegül Telli çifti ikinci ve Ahmet Terece ve Ulaş Germen ikilisi da üçüncü olarak podyuma daha çok.

Share: