Turgutlu ve Sarıgöl’de “Yayalara öncelik duruşu, hayata ihtiram duruşu” etkinliği yapıldı

Manisa’nın Turgutlu ve Sarıgöl ilçelerinde İçişleri Bakanlığının “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlattığı farkındalık kampanyası kapsamında etkinlikler düzenlendi.

Turgutlu Arif Canpoyraz İlkokulu önündeki bulaşan geçidi Turgutlu Kaymamı Selami Kapankaya ve öğrenciler eliyle trafikte bulaşıcı önceliğine dikkati bürümek ve güdücü duyarlılığını çoğaltmak için kırmızıya boyandı.

Etkinliğe Turgutlu Cumhuriyet Altını Başsavcısı Ulu Biçer, İlçe Cingöz Komutanı Binbaşı Halim Karaer, İlçe Emniyet Müdürü Harun Sap, İlçe Milli Yetişek Müdürü Mehmet Ölmez, İlçe Esenlik Müdürü Bilgehan Hasyiğit, mahalle muhtarları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sarıgöl’de ise polis ve bitirmiş İstiklal Caddesi üzerindeki Hükümet Konağı önündeki sâri geçidinde sürücüleri ve öğrencileri bilgilendirdi.

Sarıgöl Kaymakamı Şanlı Arıkan, çevirgeç sürücülerine trafikte geçici önceliğine dikkati almak üzere hazırlanan broşürleri dağıttı.

Etkinliğe İlçe Inanma Başmuallim Vekili Sermaye Akif Aydoğan ve İlçe Cingöz Komutanı Güllabi Teğmen İsmet Altun, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Share: