Turgutlu’da “Yayalara evleviyet duruşu, hayata saygı duruşu” etkinliği yapıldı

Manisa’nın Turgutlu ve Sarıgöl ilçelerinde İçişleri Bakanlığının “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla başlattığı farkındalık kampanyası kapsamında etkinlikler düzenlendi.

Turgutlu Arif Canpoyraz İlkokulu önündeki gelgeç geçidi Turgutlu Kaymamı Selami Kapankaya ve öğrenciler eliyle trafikte palyatif önceliğine dikkati kaplamak ve çoban duyarlılığını artırmak için kırmızıya boyandı.

Etkinliğe Turgutlu Cumhuriyet Altını Başsavcısı Yüce Biçer, İlçe Uyanık Komutanı Binbaşı Halim Karaer, İlçe Güven Müdürü Harun Kabza, İlçe Milli Terbiye Müdürü Mehmet Layemut, İlçe Sağlık Müdürü Bilgehan Hasyiğit, mahalle muhtarları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sarıgöl’de ise polis ve kurnaz İstiklal Caddesi üzerindeki Hükümet Konağı önündeki geçici geçidinde sürücüleri ve öğrencileri bilgilendirdi.

Sarıgöl Kaymakamı Ali Arıkan, açacak sürücülerine trafikte yolcu önceliğine dikkati ahzetmek üzere hazırlanan broşürleri dağıttı.

Etkinliğe İlçe Güven Başöğretmen Vekili Ömür Akif Aydoğan ve İlçe Cingöz Komutanı Uyanık Teğmen İsmet Altun, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.Share: