Türk güdücü köpekleri mülevven görüntüler oluşturdu

Türk sürücü köpekleri mülevven görüntüler oluşturdu

ÇORUM – Çorum’da WAD Türkiye Şampiyonası Türk Sürücü, Av ve Dideban Köpekleri Irk Standartları Yarışması düzenlendi.

Çorum Belediyesi eş sahipliğinde gerçekleştirilen WAD Türkiye Şampiyonası’nda Türk çoban köpeği ırkları podyuma çıkarak birincilik için yarıştı. Hars Park’ta düzenlenen yarışmada Türkiye’nin bir nice ilinden getirilen köpek podyumda hünerlerini sergiledi. Tonya finosu, malaklı, kangal, boz, Anadolu sürücü köpeği, Akbaş, Türk palisi, Karadeniz güdücü köpeği kategorilerinde yarışan köpekler, ırklarının özelliklerine bakarak değerlendirmeye makbuz. Yarışmada, rütbe alan köpeklere hediye mama ve madalya verildi.

Uluslararası Avrasya Kapik Irkları (Kinoloji) ve Çıkmaz Köpeklerini Dulda Ihya Federasyonu Domestik ve Milli Irklar Başkanı Akış Tülübaş, WAD Türkiye Şampiyonasının 7. Etabını Çorum’da yaptıklarını belirterek, “Haddinden Fazla güzel atmosfer var. Beklentilerimizin üstünde bir organizasyon oldu. Çorum Belediyesi’nin haddinden fazla büyük destekleri oldu. Belediyemize verdiği katkılardan muhit teşekkür ediyorum. Köpeklerin umumi kalitesi ve sağlıklarına baktığımız zaman Çorum haddinden fazla kudretli. 250 civarında araç yaptık. Yarışmaya Çorum’un birlikte Amasya, Tokat, Samsun, Trabzon, Ankara, Sivas, Rize gibi illerden iştirak var” dedi

Belediye Komutan Yardımcısı Lemzi Çöplü birlikte, Türk güdücü köpeği ırklarının tanıtılması ve toplumda farkındalık oluşturulması üzere hakeza bire bir kombinezon düzenlediklerinin tabir ederek, “Fena Hâlde bir kodifikasyon. Çocuklarımız, ailelerimiz burada. Çorum Belediyesi olarak bu garip organizasyonları düzenlemeye devam edeceğiz. 10’un üzerinde ilden katılma var. Yarışmacılara başarılar diliyoruz” diyerek konuştu.

Share: