Türkiye Şampiyonası üzere çalma döktüler

Malatya’de Masa Topu Yıldızlar Takım şampiyonası yapılarak, sporcular Türkiye Şampiyonasına gelmek üzere arak döktüler.

Merkez Spor Salonunda 3 gün yapılan, Masa Topu Yıldızlar Kadro şampiyonası tamamlandı. Rical dahi 38 takım, Kızlarda 32 topluluk görünmek için yaklaşık 250 sporcunun yarıştığı Masa Topu Yıldızlar Ekip şampiyonası fırtınalı geçti.

Şampiyona sonrasında dereceye giren sporculara ödüllerini Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, değişik ilişkin ve yetkililer verdi. Erkekler de önce 7, kızlar da ise evvel 6 ya giren takımlar Türkiye Şampiyonasına iltihak hakkı kazandılar.

Erkeklerde evvel 7’ye giren Kayseri Kocasinan Belediyespor A takımı, Adana Ciltar MTİ, Gaziantep Şahinbey Belediyesi GSK A takımı, Gaziantep Belediyespor A takımı, 1955 Bakman Belediyespor, Van Eskimemiş Saf Van Gençlik ve Spor A takımı ve Hatay Büyükşehir Belediyespor, kızlarda önceki 6’ya giren Kayseri Kocasinan Belediyespor A takımı, Mardin Merit Takım Real, Adana Ciltar MTİ, Gazieantep Belediyespor, Kayseri Kocasinan Belediyespor B takımı ve 1955 Bakman Belediyespor A takımı Türkiye Şampiyonasına iltihak hakkını elde etti.

Bu arada, erkekler ferdi sıralamada ise Şahinbey Belediyespor A takımından Ercan Muazzez Zer birinci, Yıpranmamış Arı Van Cahillik Spor A takımından Serkan Afşar ikinci ve Hatay Büyükşehir Belediyespor A takımından Yusuf Ferman Reyhani üçüncü oldu.

Kızlar ferdi sıralamada bile Kayseri Kocasinan Belediyespor A takımından elif Esrar birinci, Kayseri Kocasinan Belediyespor A takımından A takımından Ercin Melike Katarakt ikinci ve Büyükşehir Belediyespor A takımından Nehir Çınar üçüncü oldu. – MALATYA

Share: