Tüvana horozlar bakir sezona iddialı hazırlanıyor

– Zihayat horozlar yıpranmamış sezona iddialı hazırlanıyor

DENİZLİ – Yeni sezonda TFF U19 Elit B Ligi’nde mücadele edecek olan Denizlispor, eskimemiş mevsim hazırlıklarını Teknik Sorumlu Gökhan Soy nezaretinde sürdürüyor.

Yıpranmamış sezonda Elit B Ligi’nde peş çevre üzere savaşım edecek olan Denizlispor grubunda; Adanaspor, Afjet Afyonspor, Altay, Ankara Keçiörengücü, Balıkesirspor, Bandırmaspor, Bodrumspor, Büyükşehir Şehremaneti Erzurumspor, Çaykur Rize A.Ş., Esenler Erokspor, Eskişehirspor, Eyüpspor, Gençlerbirliği, Kocaelispor, Manisa Ayak Topu Kulübü, Pendikspor Ayak Topu A.Ş., Sakaryaspor A.Ş., Tuzlaspor A.Ş., Yılport Samsunspor takımları ile uğraş edecek.

Ligi ve eskimemiş sezon hazırlıklarını değerlendiren yeşil siyahlı takımın Ustalık Sorumlusu Gökhan Köken, yıpranmamış mevsim hazırlıklarının gayet dolgunca geçtiğini vurguladı. Temel, “Şu asıl büyüklüğünde 34-35 antrenmana mümasil egzersiz devamlılığımız var. Hem fiziksel anlamda hem bile taktiksel anlamda yavaş yavaş toparlıyoruz. Grup bu sene 20 takımlı kaçınan. Güzeşte sene 36 topluluk karşılaşma oynanmış ayrımsız yığın vardı. Amma deminden 20 takımlı ayrımsız takım var. Onar takımlı iki gruba ayrılacak. Dokuz kokuz koşa devreli lig usulü oynanacak. 18 karşılaşma oynanacak. Maç sayısı anlamında geçtiğimiz yıllara bakarak sayı bir iki. Bağımlı bu torunlar iş çağında ne kadar haddinden fazla maç oynarlarsa o büyüklüğünde bol. Bu nedenle bu açığı tedbir maçları ile kapatmaya çalışacağız” dedi.

“A takıma giden aktör tıpkısı elan dönmemeli”

Eskimemiş zaman hazırlıkları çerçevesinde Yeşilçınarspor ile oynanan karşılaşmada takımın sonuç halini rüyet imkanı bulduklarını tamlayan Töz “İstediklerimiz var, gösterdiklerimiz var, yapmaya çalıştıklarımız var. Ast yapılar böke olma, kupa kazanma yerleri değildir. Alt yapılarda rüçhan murat A takıma ongun oyuncular isnat etmek olmalıdır. A takıma vereceğiniz oyuncu eksiksiz oyuncu adına A takıma gitmeli. Revan oyuncu bir elan gelmemeli” diyerek konuştu.Share: