Umum Salvador’da 2 bin kişilik çete eskimemiş cezaevine nakledildi! Görüntüler dünyada gündem oldu

Dünyanın en yüksek suç oranına ehil ülkelerinden biri olan Umum Salvador’da, hükümet yıpranmamış bire bir hamle attı. Ülkede hükümete müteveccih tepkiler yükselirken, binlerce mahkum yıpranmamış açılan erdemli uygulayım bilimi ‘Terörizm Hapishanesine’ taşındı.

“CEZA HÜCRELERİ” BULUNUYOR

Yüksek uygulayım bilimi erkete sistemi ile dizayn edilmiş ve 40.000 suçluyu barındıracak şekilde tasarlanmış hapishanenin, Amerika’nın sunma şişman mega hapishanesi olduğu tahmin ediliyor. Herhangi Bir biri 80 şahsiyet 32 hücresi kâin hapishanede, incitici davranan çete üyelerinin cezalandırılması amacıyla nahoş, penceresiz ‘ceza hücreleri’ vadi alıyor.

“SUÇLULAR İÇİN ARTIK YETERİNCE DÜZLÜK VAR”

Reisicumhur Nayib Bukele Twitter’dan yaptığı açıklamada “El Salvador, dünyanın sunu çetin ülkesi olmaktan çıkıp Amerika’nın yeryüzü emin ülkesi konumuna gelmeyi başardı. Bunu elbet yaptık? Suçluları hapse atarak. Suçlular için yeterince yer var mı? Daha Çok var. Burası, çete mensuplarının nüfusa elan fazla uymazlık veremeyecekleri kullanılmamış evleri olacak” ifadelerini kullandı.

YALIN KADEM VE ELLERİ KELEPÇELİ GÖRÜNTÜLENDİLER

Yüksek teknolojili hapishaneye geçmiş namına 2 bin çete mensubu getirildi. AFP Fen ajansının servis ettiği fotoğraflarda çete mensuplarının üzerlerinde takkadak parafin şortlarla, sıcaklık bukanak hapishaneye girdiği görülüyor. Elleri arkadan kelepçeli olan mahkumların hepsinin mensup oldukları çetelere dayalı dövmeler taşıması ve hepsinin saçlarının kazınmış olması dikkat çekiyor.

GÜNDEM YARATTI

Söz konusu çetenin fotoğrafları dünyada balaban aksiseda uyandırdı. Latin Halkları Amerika odaklı sivil topluluk kuruluşu WOLA’nın başkanı Carolina Jimenez görüntüleri eleştirirken “Bu mahpushane Nayib Bukele yönetiminin suçu önlemeye müteveccih kemiksiz planları olmadığını bize gösteriyor.” dedi.

Share: