Uyuşturucuyla yakalandı, poşetleri toka için kullandığını söyledi

BOLU’da, bire bir cirim uyuşturucu ve kilitli poşetlerle yakalanarak tutuklanan Sinan Batur, savunmasında satışa alıştırmak amacıyla bulundurduğu kilitli poşetler amacıyla, “Poşetleri eşimin tokalarını bağışlamak amacıyla kullanıyorum” dedi. Mahkeme, Sinan Batur’u 12 yıl 6 kamer cezaevi ile cezalandırdı.

Bolu Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Mücadele Ofis Müdürlüğü ekipleri, sabık sene aralık ayında yaptıkları kere kontrolü sırasında tıpkı otomobili durdurdu. Otomobilde yapılan aramada, 2 tabanca, alıngan mizan, uyuşturucu konu emmek üzere beğenilen aparat ve kilitlenmiş poşetler ile aynı cirim esrar konu ele geçirdi. Otomobil sürücüsü Sinan Batur ‘Uyuşturucu özellik ticareti yapmak’ suçundan tutuklandı.

Bolu 1’inci  Ciddi Ukubet Mahkemesi’nde vakfedilmiş yargılanan Sinan Keleş, değişmeyen duruşmasına imdi. Suçlamaları kabul etmeyen Sinan Keleş, “Arabamın içerisinde bulunan kilitlenmiş sahte poşetler eşime aittir. O poşetleri eşimin tokalarını kullanmak için kullanıyorum. Uyuşturucular ise bana aittir. Ama, harcamak üzere değil kullanmak için bulunduruyordum. Beraatimi istiyorum” dedi. Mahkemeye mütalaasını sunan savcı, sanığın 15 sene mahbes cezası ile cezalandırılmasını murat etti. Murafaa heyeti, Sinan Bahadır’u 12 yıl 6 kamer mahpushane ile cezalandırdı.

Share: