Van Büyükşehir Belediyesi’nden öğün asfaltlama çalışması

Van Büyükşehir Belediyesi’nden defa asfaltlama çalışması

VAN – Van Büyükşehir Belediyesi, Gürpınar ilçesindeki 13 kilometrelik Mollahüseyin ve Tutmaç mahalle yollarını asfaltlarken, 20 kilometrelik Yaramış-Karakoç-Öveçli kol mahalle yolunda ise çalışmalarını sürdürüyor.

Yüzölçümü itibarıyla Türkiye’nin bildirme balaban ilçesi olan Gürpınar’da sorumluluğundaki misil ağını yenileyen Van Büyükşehir Belediyesi, elan sakıncasız yollar amacıyla var kuvvetiyle çalışıyor. Sezon başından bu yana 13 ilçede bunaltıcı ayrımsız mücahede örümcek Yol Yapım Bakım ve Onarım Ofis Başkanlığı, çalışmalarını mütemadi sürdürüyor. Çalışmalar bünyesinde Yaramış- Karakoç – Öveçli kadro mahalle yolu üstelik yunak asfalta kavuşturuluyor. Kestirmece olarak 7 kilometrelik kısmı tamamlanan yolda yer işleri, laf yapıları, PMT ve Bitümlü Sıcak Asfalt serimi yapılıyor.

Yapılan çalışmalardan mutlu olduklarını belirten Öveçli Mahalle Muhtarı Nihat Dural, “Henüz önceki yollarımız çok kötüydü, Van Büyükşehir Belediyesine başvuruda bulunduk. Güdük sürede başvurumuz karşılık buldu. Şu anda yollarımız asfaltlanıyor. Yollarımız yıllar sonradan sıcak asfalta kavuştu. Yapılan çalışmalardan çokça memnunuz. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz başta doğmak amacıyla emeği geçen herkese teşekkürname ediyoruz. Burada çokça adamakıllı bir faaliyet var. Yine emeği geçen herkese teşekkürname ediyorum. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

İlçede mecmu 33 kilometre sıcak asfalt çalışması yapılırken, Erişim Dairesi Başkanlığınca tamamlanan yollarda yol çizgi çalışması dahi yapılacağı belirtildi.

Share: