Vazıh Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Karakoz, Acarlar Havadan esnafı ile görüştü

Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Evrim Karakoz, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kayaç ile gelişigüzel Acarlar hal esnafını görüşme etti.

Karakoz, Aydın Büyükşehir Belediye Reisi Tutku Çerçioğlu’nun Acarlar Mahallesi’ne çağdaş aynı nakız yapılması üzere 2014 yılından bu yana cenk verdiğinin altını çizdi. Yeni evinsiz düzenlemek istedikleri alanın Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisinin henüz yapılmadığını hatırlatan Karakoz, tahsisle birlikte tıpkısı dakika geçmiş çalışmalara başlayacaklarını vurguladı.

Ziyarette hal esnafıyla ve vatandaşlara halin kâin durumuyla ilgili bilgi veren Başkanvekili Karakoz, “Kültürlü’birlikte hal beğenmek üzere en makul kayran Acarlar. Tarımsal istihsal ve tarımsal ürünlerin ticareti üzerine Acarlar’ın potansiyeli haddinden fazla faziletkâr. Burada müstahsil var, geçmişten gelen benzeri repertuvar var ve en önemlisi üstelik tıpkısı kâm var. Bu potansiyeli eli nimetli kullanabilmek için Acarlar’a bölgenin yer iri ve gündeş halini düzenlemek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Hal esnafı ve Acarlar halkı de halin Acarlar’a yapılması gerektiğini belirterek, Başbuğ Çerçioğlu’nun gayretlerinden yağlık iri sevinme duyduklarını ifade etti. – AYDIN

Share: