Vekil Kasapoğlu, Bolu’da “2023’e Akla Yatkın Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye’nin hem sportmen yetiştirme hem dahi arsıulusal arenadaki başarılarıyla kebir etap kaydettiğini söyledi.

Ak Parti Bolu İl Başkanlığınca aynı otelde düzenlenen “2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları” kapsamında kentte kâin Bakan Kasapoğlu, partililerle ayrımsız araya geldi.

Basına mecbur gerçekleşen toplantıdan sonra açıklamalarda bulunan Kasapoğlu, Türkiye’nin akıbet 21 yılında, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde düzenlenen bakım ve yayın siyaseti olduğunu dile getirdi.

Hem iç siyasette hem üstelik aut politikada üreten, uğraş fail, risk düzlük ve cesaretli siyasa ortaya koyan tıpkı vizyonları olduğunu aktaran Kasapoğlu, yetişek, keyif, spor ve birçok alanda devasa yatırımların yapıldığını, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile akıbet 4 yılda atağa geçildiğini kaydetti.

Kasapoğlu, bakanlık olarak ülkenin seçme köşesine hizmet alaşağı etmek amacıyla hız gösterdiklerini belirterek, önceki safha yetersiz yerleştirmede yüzde 80, ikinci safha bakımından bile yüzdelik 92 temenni karşılama oranına ulaşıldığını anlattı.

Yerleştirmelerin elden Türkiye rekoru olmadığına işaret eden Kasapoğlu, “850 bin az kapasitesi, 800’den fazla sıkıntılı, dünyada eşi tıpkı olmayan ayrımsız altyapıdır. En mümasil örneklerde, yer mütekâmil ülkelerde bu miktar yüzde 10’lar, yüzdelik 15’lerdedir. Tığ hamdolsun ülke olarak sonuç 21 almanak atılımımızla bunu gerçekleştirdik. Bundan 21 yıl ilk Türkiye’üstelik elverişsiz başvurusu yapan 100 kişiden 10’u, 15’i öyle yurtlara yerleşiyordu.” diye niteleyerek konuştu.

Icra Vekili Kasapoğlu, 3. ve 4. çok alay malay sıra oranlarını elan yukarılara taşıyacaklarını vurgularken, elverişsiz ücretlerinin arttırılmadığını, beslenme yardımının maaş 1800 liraya çıkarıldığını tabir etti.

Burs ve kredi destekleriyle öğrencilere katkı sunmaya bitmeme edeceklerini bildiren Kasapoğlu, kredilerdeki rötar cezalarının TBMM’den geçerek tarihe karışacağını, kredi, burs ve özge uygulamalarda genç odaklı siyaseti sürdüreceklerini söyledi.

Bolu’birlikte bire bir sene içerisinde Gençlik Merkezi olmayan ilçe kalmayacağı müjdesini veren Kasapoğlu, dünyanın sunu çağcıl spor tesislerinin Türkiye’bile bulunduğunu, güre ve hayat dolu nüfusa ehil olmanın gereği olarak yatırımlara devam edeceklerini kaydetti.

Kasapoğlu, Bolu’ya 15 yan sahasının inşa edileceğini belirterek, kente yapılacak yatırımlara ilişik şu bilgileri paylaştı:

“Bunun yanı sıra, tesislerin hizmet ve onarımını sunu gücük sürede, 6 ay içerisinde tamamlayacağız. Yaşamkent Mahallesi’nde spor kompleksi anlamında mükemmel bire bir alanı düz yazı ederek Bolu’muza kazandırıyoruz. Bolu, spor şehri. Burada hem natür sporları hem mağaza sporlarına yönelik gösterişli icraat var, hem birlikte şita sporları açısından, örneğin Kartalkaya, muhteşem aynı destinasyon. Acun çapında bire bir destinasyon. Buraya yönelik çalışmayı vekâlet olarak kurumlarla gelişim birliğiyle yeni proje yerine ortaya koyacağız. ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projemiz var. Yaklaşık 5 milyon kişiye bu süreçte yüzme öğrettik. İnanıyorum kim havuzumuzu devreye aldığımızda Boluluları bu havuzdan antrenörler eşliğinde faydalanmaya çağırma ediyorum. ’10 bin pota’ projemizin 100’ünü inşallah Bolu’muza kazandıracağız. 3 ay içerisinde Bolu’muzun kaza ve köylerine kadar potalarımızı yerleştireceğiz.”

Bakan Kasapoğlu, Türkiye’nin bire bir spor ülkesi olduğunu vurgulayarak, “Müsabakalar ve arsıulusal organizasyonlarda spor turizmi markamızı her geçen bölüm pekiştiriyor, güçlendiriyoruz. Geçtiğimiz aylarda Konya’da İslami Dayanışma Oyunları’nı tam şekilde gerçekleştirdik. Geçkin gine Bursa İznik’te 4. Acun Göçebe Oyunları’na sunma adamakıllı şekilde ocak sahipliği yaptık. Türkiye bire bir yandan sportmen yetiştirirken, bire bir yandan de arsıulusal müsabakalardaki gücüne tehlikeli katıyor. Madalyalar, 2022 yılı itibarıyla yavaş ivme kazandı. Türkiye, henüz ilk dil avcısı bile göndermediği branşlarda sunu hatta oynayan, iddiası yeryüzü diri olan ülkelerden biri haline geldi.” açıklamasında bulundu.

“Gençlerle aramıza hiçbir şekilde giremeyecekler”

Cumhuriyet’in 100. yılına DÜRÜST Öğür’nin hizmet anlayışıyla bütün alay malay dinamik şekilde, gururla, heyecanla yürüdüklerini dile getiren Kasapoğlu, gölgesi dosta düş olan, çalkantı veren, haine ocumak veren ayrımsız mutluluk olarak yollarına bitmeme ettiklerini belirtti.

Gençliğin arz büyük güçleri olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, şöyle devam etti:

“Gençlerin umudunu büyütmek, onların önünü ayırmak, onlarla birlikte bu yolu akın etmek, bizim yöntem tarzımız. O yüzden hiç kimse gençliği, gençleri istismar etmeye kalkmasın. Kalkışırlarsa seçme zaman bizi bulacaklardır. Gençlerle aramıza bugüne büyüklüğünde giremedikleri kabil, hiçbir şekilde giremeyecekler. Bunun altını çizerek ikna etmek istiyorum. Birileri gençleri harflerle kategorize etmeye, yalanlarla manipüle etmeye, onları karamsarlığa sürüklemeye çalışacaktır amma biz temas zaman gençlerimizin yanı sıra, onlarla alay malay, onların umudunu büyütmeye, sevincini artırmaya, onlar üretsin, araştırsın, nikbet etsin, hür şekilde düşünsün, kendini arz iyi şekilde donatsın, yetiştirsin diye rastgele türlü imkanı seferber etmeye, hiçbir surette geri muttasıl yürümeye, onlarla beraber olmaya devam edeceğiz.”

Gençlerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tüvana odaklı siyasetinin ne büyüklüğünde yürekten ve özverili olduğunu çokça bereketli bildiğini anlatan Kasapoğlu, milli teknoloji, milli uran ve milli enerjiyi arz ongun bilenlerin çoluk çocuk olduğuna iyice şahit olduğunu gururla ifade etmek istediğini söyledi.

Kasapoğlu, “Gençlerle övünme ettiğimizi, gençlerle henüz nazik, daha hararetli, daha entelektüel yarınların yaklaştığını görüyorum. Çoluk Çocuk, bizim üzere çalışmalarımızdaki sunu iri motivasyon ve sabah yeli kaynağı. Bizler, inşallah bilcümle birlikte 2023’e revan bu kutlu yolda kuşkusuz bugüne kadar birlikte yürüdük, şüphesiz ahali ele verdiysek, karşılaşılan engelleri, bariyerleri lacerem aynı ve beraber namına kaldırılmış ettiysek, daha çok de tekrar tıpkı yolda tıpkı ruhla inandığımız şekilde gelişigüzel el ele yeryüzü hayat dolu biçimde yürümeye bitmeme edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmanın ardından Bakan Kasapoğlu, partiye örgen olanlara rozet taktı.

Share: