Vincenzo Montella’dan Süper Tomar değerlendirmesi Açıklaması

Adana Demirspor Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Türkiye liginin bayağı benzeri tomar olmadığını, bu düşünceye sahip kişilerin yanıldığını belirtti.

İtalya’nın La Gazzetta dello Sport gazetesine konuşan Montella, Türkiye’de Adana Demirspor ile şu esas büyüklüğünde ortaya koyduğu işten mutlu olduğunu ve daha üstelik iyisini yapabileceklerine ikna olduğunu söyledi.

Galatasaray ile beraber ligin zirvesinde meydan almalarını bekleyip beklemediği sorulan Montella, “Ustalık yönetmen adına tahminlerde bulunmuyor, seçme dönüş oyuncularımın kazanan sonucu elde edecek çözümleri bulmasını iyileştirmeye müteveccih çalışıyorum. Bizden henüz donanımlı bir kadroya topluluk olduklarını biliyoruz amma bu bizi sınırlandırmıyor bilakis bizi daha iyisini yapmamız üzere motivasyon ediyor.” yorumunu yaptı.

Hafta sonu oynayacakları Galatasaray’ın Dries Mertens, Mauro Icardi, Lucas Torreira üzere yıldızlara cemaat olduğu hatırlatılan Montella, “Onlar balaban transferler yaptılar ama apayrı takımlar dahi çokça servet harcadı. Heyecan verici tıpkısı yığın. Mertens, oyuna hemen bereketli şekilde uyum sağladı. Icardi, yokuş yaptı. Umarım, onlar aralarında daha uyumu bulmamışlardır. Bu maç amacıyla beklenti var. Balaban hissediliyor ama bu coşkuya dönüşmemeli. Amma ego burada sonucun bile ötesinde sunma iyilerle oynayabileceğimizi göstermekle ilgileniyorum.” ifadelerini kullandı.

Montella, Mario Balotelli’nin İtalyan milli takımına yeniden çağrılması dahi tutmak amacıyla ona iyi şekilde el verdiklerini amma evine andıran olmak istediğini ve Sion’un teklifini akıllıca bularak gittiğini kaydetti.

Montella, herhangi bir ülkenin kendine has gelenek ve alışkanlıkları olduğunun bunun futbolda da böyle olduğunu belirterek, “Tanımaya gerekseme var. Seçkin ki, Türk futbolunun çarpık çurpuk aynı öbek olduğuna inanıyorsa yanılıyor. Buraya kışı eylemek amacıyla gelmiyorsun. Statlar yeni ve gelişigüzel ahit haddinden fazla sıcak ayrımsız atmosfer var. Burada hezel bulunmayan. Başakşehir’e karşı 3-0’lık maçın arkası sıra Fiorentina bazı şeyleri biliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Neden kalmayı tercih ettiğine müteveccih istifham konusunda, 48 yaşındaki teknik adam, “Burada beklemek istediğim aynı projedeyim. Başkanın nazik hedefleri var. Güzel aynı proje.” dedi.

İtalyan çalıştırıcı, Adana Demirspor’da 4-2-3-1 şeklinde bire bir dizilimle oynadıklarını ve bu şekilde çokça gol attıklarını amma abra kurmayı iyileştirmeleri gerektiğini belirterek, hamle oyuncuları olmadan oynadıklarını ama kanatta açıkta oynayan oyuncularının hücumda daha deli dolu olduğunu dile getirdi.

Montella, Vavacars Fatih Karagümrük takımını çalıştıran vatandaşı Andrea Pirlo ile görüştüklerini ve haberleştiklerini belirterek, “Andrea, lahzada yerleşiyor. İyi işler çıkaracak.” dedi.

Serie A ile ilişik değerlendirmelerinin sorulması üstüne Montella, “Juventus ve Inter’in bu sorunları yaşamasını beklemiyordum amma toparlamak üzere antlaşma var zira kadroları ensesi kalın. Dünya Kupası’nın mevsim ortasına denk gelmesi çok sürprize defa açabilir.” yorumunu yaptı.

Milan’ın kuvvetli tıpkısı mızıka olduğunu, Napoli’nin ise çokça mebzul oynadığını nâkil Montella, Atalanta’nın da herkesi huzursuz edecek bir mızıka olduğunu söyledi.

Share: