Voleybolda sayılar bu kere SMA hastası Arınmış çağa üzere alınacak

SigortaShop Avrat Voleybol Kulübü, 2,5 yaşındaki SMA hastası Duru Sağlık bebeğin tedavi giderlerine destek vermek namına “Sardes Kupası” düzenleyecek.

Salihli ilçesindeki Atatürk Spor Salonu’nda 7-9 Teşrinievvel tarihlerinde gerçekleştirilecek organizasyona Galatasaray, Aydınlık Büyükşehir Belediyespor ve Çukurova Belediyesi Adana Demirspor dahi katılacak.

Organizasyonla ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan SigortaShop Kadın Voleybol Kulübü Başkanı Kültürlü Kayaç, “Dört mızıka bile Duru bebek üzere Manisa’nın Salihli ilçesine geliyor. İnşallah çocuğumuzun tedavisi aynı an önce yapılır.” dedi.

Kaya, eskiden olduğu kadar bundan sonraki süreçte birlikte toplumsal sıklet projelerinde kayran almaya devam edeceklerini söyledi.

“Arınmış bebeğinin kampanyası yüzde 63’te durmuştu”

Proje için yaptıkları çağrıya sessiz kalmayan Galatasaray, Münevver Büyükşehir Belediyespor ve Çukurova Belediyesi Adana Demirspor’un yöneticilerine teşekkür fail Kayaç, şöyle bitmeme etti:

“Geçen sezon başında gene buna analog bire bir organizasyonu İzmir’birlikte SMA hastası Hamza bebek üzere düzenlemiş ve katkıda bulunmuştuk. Bu mevsim başında ise Manisa’birlikte zihayat Arınmış bebeğimiz üzere Salihli’dahi turnuva aranjman kararı aldık. Satışa çıkma biletlerden elde edilecek olan geliri, SMA hastası Arınmış bebeğimizin esenlik giderleri amacıyla bağışlayarak onun yanı sıra olacağız. Hem şirketimiz hem kulübümüz bu forma içtimai gravite projelerinin içerisinde olmaya devam edecek.”

Kaya, yapılan projeden ekolojik ortam Duru’nun ailesinin dahi mutlu olduğunu vurgulayarak, “Duru bebeğinin kampanyası yüzdelik 63’te durmuştu. Biz dahi kamuoyuna elan çok civar plana çakozlamak ve farkındalık yaratmak için düzentileme başlattık. İnşallah istediğimiz hedefe ulaşırız. Manisa halkı da arınmış bebeğin tedavisi için bilet alsın ve bu kampanyaya bindi versin.” diyerek konuştu.

Takımın başantrenörü Erdoğuş: “Hakeza benzeri turnuvaya öncülük ettiğimiz üzere çok mutluyuz”

Takımın başantrenörü Alper Erdoğuş dahi hakeza organizasyonların herhangi bir devir özel olduğuna dikkati çekerek, “Normal tıpkı maçtan ayrımlı olacak. İşimizi yaparken bire bir dahi marazlı tıpkı çocuğa katkı sağlayabildiğinde çok elan farklı havas içerisinde olunuyor. O yüzden mutluyuz ve heyecanlıyız. İnşallah ona bir tutar katkımız evet.” ifadelerini kullandı.

Takımın kaptanı Tuğçe Ceyhan ise turnuva için çokça heyecanlı olduklarını belirterek, “Böyle benzeri turnuvaya önderlik ettiğimiz üzere çok mutluyuz. Arınmış bebek için turnuvada üstelik dolgunca ibnelik etmek istiyoruz. Temas şeyden önemlisi bilet ve biçim satışlarından elde edilecek gelirlerin, Duru çağa için umut olmasını istiyoruz. İnşallah arınmış süt kuzusu ayrımsız zaman evvel sağlığına kavuşur ve eli nimetli gülücüklü eyyam yaşar.” değerlendirmesinde bulundu.Share: