Yağız yollarında uzanım

Kişmiri yollarının imal, hizmet ve onarım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde okkalı gidilmesi, gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Umumi Müdürlüğünün kere durumu bültenine bakarak, Ankara Mekân Otoyolu’nun Batıkent- İstanbul kavşaklarındaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametindeki köprüde genleşme derzi onarım çalışması sebebiyle bu yönde ulaşım toplama kolundan gerçekleştiriliyor.

Gebze-Orhangazi- İzmir Otoyolu’nun Balıkesir Garp ile Savaştepe kavşakları 13-15. kilometrelerinde bakım-onarım çalışması dolayısıyla İstanbul yönü sağ abdestbozan trafiğe kapatıldı.

Kuzey Marmara Otoyolu Işıklar Kompost Kavşağı kollarında bakım onarım çalışmaları yapılacak. Bu kesimde sürücülerin gidiş geliş bel ve işaretçilerine özen etmeleri gerekiyor.

Gaziantep- Şanlıurfa Otoyolu’nun Birecik Kavşağı- Fırat Viyadüğü kesimi 2-7. kilometrelerinde üstyapı yenileme çalışmaları dolayısıyla Gaziantep istikameti trafiğe kapatılarak muvasala Şanlıurfa istikametinden kontrollü sağlanıyor.

Aydın- Denizli Otoyolu Projesi kapsamında ölçülü icraat nedeniyle yolun 113-114. kilometreleri, Denizli Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla açar trafiğine kapatıldı. Bu kesimde ulaşım belde yolundan devam ediyor.

Kayseri- Niğde yolunun 57-63. kilometrelerinde hizmet, tamir ve asfalt çalışması, Fethiye Söğüt yolunun 0-9. kilometreleri ile Sivas-Kangal- Gürün ayrımı yolunun 48-54. kilometrelerinde asfalt sathi kaplama çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş belen ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

Vezirhan-Gölpazarı yolunun 22-25. kilometrelerinde el genişletme çalışmaları cihetiyle ulaşıma kontrollü izin veriliyor.

Kars- Kağızman yolunun 18-19. kilometrelerinde yapım çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uymaları ehemmiyet taşıyor.

Share: