Yalova marifet! FETÖ’ye müteveccih İstanbul ve Yalova’daki operasyonlarda 20 aynasız yakalandı

İçişleri Bakanlığı, İstanbul ve Yalova’da Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) müteveccih operasyonlarda 20 şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Güven Umumi Müdürlüğü Terörle Uğraş Ofis Başkanlığı koordinasyonunda, FETÖ/PDY’nin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik icraat sonucunda İstanbul ve Yalova’da operasyonlar düzenlendi.

İstanbul Terörle Savaş Yazıhane Müdürlüğünce, teşekkül içerisinde faaliyette bulunduğu değerlendirilen, örgütün sözde tehlikesiz adına ifade edilen “teşkilat evlerinde” kaldıkları ve firari adına aranma kayıtlarının olduğu belirleme edilen 20 şüphelinin yakalanmasına müteveccih operasyonda, ihraç edilen 1 polis güçleri memuru, 1 öğretmen, 1 mühendis, 1 kazanç müfettişi, 1 araştırma görevlisi, 1 zabıtname katibi, 1 TCDD’birlikte kontratlı memur ile 1 etkin gelir bilirkişi yardımcısı, 2 KHK kapsamında kapatılan gurur çalışanı ve 8 özel sektör çalışanı kalkışmak için 18 sevimli yakalandı. Aramalarda haddinden fazla sayıda sayısal gereç ele geçirildi.

Yalova Terörle Savaşım Yazıhane Müdürlüğünce birlikte teşkilat içerisinde faaliyette bulunduğu değerlendirilen, ifade ve teşhislerde adı güzeşte, üniversite dönemlerinde örgüte ilişkin evlerde kalan ve “familya ablası” olarak hareketlilik gösteren, biri KHK kapsamında kapatılan gelgel çalışanı, ötekisi özel sektör çalışanı tevessül etmek amacıyla 2 ibret yakalandı.

Firari 2 şüphelinin yakalanmasına müteveccih çalışmalar ise devam ediyor.

Share: