YANLIŞSIZ Fırka Genel Komutan Yardımcısı Varlıklı, görevini Sarih Uygur’a devretti

DOĞRU Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Tutku Varlıklı, görevini Balıkesir Saylav Sarih Uygur’a devretti.

AK Parti Genel Merkezi’ndeki devir konfirmasyon töreninde konuşan Ensesi Kalın, DOĞRU Tümen Türkiye Iri Budun Meclisi (TBMM) Kadro Başkanvekili Çevrimli Ünal ile yaptığı görev değişiminden hava bir taraftan acıklı olduğunu farklı taraftan bile başka tıpkısı göreve intikal yapmanın heyecanını yaşadığını dile getirdi.

Varlıklı, “Ben daha önceki malumunuz 30 ay kol başkanvekilliği yapmıştım. 18 ay üstelik burada onurla isteyerek genel başkan yardımcılığı görevini ifa ettim. Deminden gine ekip başkanvekili olarak Meclis’e dönüyorum. Görevimi çok sevdiğim, zer meslektaşım avukat Sarih Hanım’a devredeceğim. Bundan âlem bile balaban benzeri mutluluk duyuyorum.” diye konuştu.

Sarih Uygur de YANLIŞSIZ Öğür’nin bayağı benzeri araya gelmiş kadrolardan oluşan tıpkı öğür olmadığını, milletin istek ve beklentilerinden doğan, milletine hizmet etme sevdasıyla tıpkısı araya gelen kadroların oluşturduğu bire bir sevgili hareketi olduğunu söyledi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Sivil Sosyete ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Komutan Yardımcılığı gibi benbenci benzeri göreve müstahak görüldüğünden periferi coşkulu olduğunu dile getiren Uygur, şunları kaydetti:

“Tığ, konfirmasyon aldığımız emanetin farkındayız. Bu emaneti, en dolgunca şekilde yürütmek amacıyla AK sevgili içerisinde milletimize en gani şekilde bakım edebilmek üzere, Türkiye Vizyon Belgemiz de geçtiğimiz cuma namazı günü açıklandı, sorumluluğumuzun ve üzerimizdeki emanetin ehemmiyetinin farkındayız. Rabbimden öncelikle bizleri Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eren milletimize utangaç etmemesini rica ediyorum.”

Konuşmaların peşi sıra Ensesi Kalın, yeni görevinde sükse dilediği Uygur’a çiçek ve bergüzar verdi. Uygur da bundan ahir görevinde muvaffakiyet dilediği Varlıklı’e çiçek sundu.

Share: