YANLIŞSIZ Partili Arslan: “YANLIŞSIZ Fırka Türkiye’yi alelacayip tıpkısı yere taşıdı”

SELIM Tümen Ankara Mebus Ulu İhsan Arslan, DOĞRU Parti’nin 20 yıla yakın selis iktidarında Türkiye’yi alelacayip bir yere taşıdığını belirterek, “Biz, yürütme adına nereden baksanız esbak 80 yılın 4-5 gâvur seçme alanda icraat yapmış, bazen alanlarda arz beş altı 10 tiran icraatta bulunmuş bir partiyiz” dedi.

Aslan, katıldığı televizyon programında kurucuları beyninde kayran aldığı AK Fırka’nin 21’nci yapılış yıl dönümüne ve gündemdeki konulara ait değerlendirmelerde bulundu. YANLIŞSIZ Tümen’nin 20 yıla andıran ayrımsız süre kesintisiz iktidarını sürdüren tıpkısı tümen olduğuna dikkati calip Arslan, bu süreçte YANLIŞSIZ Fırka’nin değişimin öncüsü, değişimi sağlayan bir akım olduğunu dile getirdi. Arslan, AK Parti’nin kuruluşundan 1 sene kabilinden kısa süre sonradan iktidara geldiğini hatırlatarak, “DÜRÜST Parti bir tane başına iktidara geldi, ondan sonraları anlayışı ve ilkeleri doğrultusunda hem Türkiye’yi, hem kendisini değiştirmeye başladı ve haddinden fazla iyicene şeyler yaptı Türkiye üzere” diye niteleyerek konuştu.

“Dünyadaki sunu dallı güllü üç terör örgütünün topraklarında bulunduğu ayrımsız ülkeyiz” diye Türkiye’nin bulunduğu coğrafyaya dikkat çekici Aslan, şunları kaydetti:

“Bire Bir PKK, FETÖ ikinci, üçüncüsü DEAŞ. Üç sunum dünya çapında dallı güllü yıldırı örgütünün süresince bulunduğu bire bir talih. Burada ülkeyi müzaheret etmek, insanlarımızın bundan ekolojik ortam kötülük görmesini çelmek üzere birçok şeyler beğenmek yerinde kalıyorsunuz. Bu belli bir süre sonradan güvenlikçi politikaların henüz civar plana gelmesini sağlıyor. Ama bizim güvenlikçi politikalarımızda anca haddinden fazla haddinden fazla bu mücadele ettiğimiz yıldırı gruplarına baktığımız zaman o büyüklüğünde sert güvenlikçi politikalarımız olmadı tek devir üzere. Amma güvenliği önceledik mi? Tamam, önceledik.”

Aslan, “FETÖ’nün varlığı tıpkısı terör örgütü namına belirleme edilmesi, aynı kırıma noktası oldu mu DOĞRU Parti açısından?” sorusuna, “Katiyetle. Çünkü bu terör örgütlerinin sair ikisi devletin içerisine sızmış değildi, amma bu üçüncüsü devletin içerisine çokça ağır bir şekilde sızmıştı. Ondan devletin ayıklanması çok bulunmaz ayrımsız şeydi” yanıtını verdi.

Milletvekili Arslan, serencam dönemde güvenlikçi politikaların biraz yükseldiğini belirterek, buna Türkiye’nin ihtiyacı bulunduğunu aktardı. Türkiye’da tek devir bir kesime, gruba ayrımlı bakmadıklarını, herkese hizmet götürmeye çalıştıklarını ve bunun karşılığı adına dahi 20 yıllık aralıksız iktidara eş olduklarını anlatan Arslan, “YANLIŞSIZ Tümen, Türkiye’yi bambaşka bire bir yere taşıdı, Türkiye’ye çokça bati hizmetler yaptı. Hem arsıulusal ilişkiler bağlamında yaptı hem da maddesel olarak ülkeyi zenginleştirdi” dedi.

“YANLIŞSIZ Tümen’nin şu anda ülkeyi getirdiği noktayı bundan 20 yıl evvel hiç kimse hayal edemezdi” diyen Arslan, Türkiye’nin şu anda ihtiyacı olan altyapının bitirilmiş durumda olduğunu, yollardan köprülere, kanallardan çevreyle ait yatırımlara, ölçülü-balaban-alelade ölçekli sanayiden barajlara kadar altyapısının Avrupa ve Amerika ile kıyaslanamayacak şekilde önde olduğunu kaydetti. Arslan, “Tığ, kestirmece 100 almanak tıpkısı Cumhuriyetin son 20 yılında iktidarda bulunmuş bir partiyiz. Serencam 20 yılında diyorum, amma yürütme kendisine nereden baksanız esbak 80 yılın 4-5 moskof gelişigüzel alanda icraat yapmış, bazı alanlarda genişlik beş altı 10 imansız icraatta bulunmuş ayrımsız partiyiz” dedi.

“Başka partilerin kâffesi DÜRÜST Öğür’yi imitasyon ediyor”

AK Öğür’nin Türk siyasal hayatına ıstampa vurduğunu, başka partileri bile kendisine benzettiğini rapor eden Aslan, şöyle devam etti:

“Şu anda gördüğümüz değişik partilerin bütünü YANLIŞSIZ Fırka’nin yaptığı şeyleri bütün imitasyon ederek geliyorlar. Imitasyon etsinler tabii ki, mebzul ve güzeli taklit etmeleri geçişsiz. Ama zaman gördüğünüz seçme soy tümen açıklamaları, sistemler, matbuat toplantıları, çıktıkları mitingler, mitingdeki sahneleri, sahnenin arkasındaki fonlarından tutun, hassaten sağlam içeriklerine bakın, bir zaman SELIM Öğür’nin yaptıklarına bakın hepsinin birebir örtüştüğünü göreceksiniz. AK Tümen hem ülkeyi yönetirken, kendisini yenilerken, ülkede dünyada konjonktüründeki değişimleri izlem edip ülkeyi ona hazırlarken, tıpkı zamanda amiyane dokunaklı siyasi parti olmayı muhalefete üstelik öğretmiş durumda, hakeza benzeri partiyiz tığ. ve bu tümen bunların hepsini 21 yılda gerçekleştirdi, henüz önümüzdeki çıktı şey gerçekleştirecek inşallah.”

Ulvi İhsan Arslan, “İktidara bitmeme edeceğiz diyorsunuz” ifadesi konusunda da, “Direnerek belli, bunu elbette seçme sandığı belirler, amma nazik bire bir ihtimalle devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“DÜRÜST Fırka’nin haddinden fazla farklı uyguladığı aut politika var”

Türkiye’nin dış politikasına üstelik değinen Aslan, “DÜRÜST Öğür’nin haddinden fazla farklı uyguladığı dış siyasa var” diye niteleyerek, Cumhuriyet tarihinde tıpkısı olmayan tıpkısı aut siyaset uygulandığına aksan yaptı. Dış politikada Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinin haddinden fazla önemli bire bir etken olduğunun altını çizen Arslan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Çünkü Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ihtimal bünye dönemlerinden sonradan ilk defa gerçekleşen aynı özdek. Banal ülkenin menfaatlerini beklemek üzere herkesle giderek diyaloğa bulutsuz ve anbean karşı durabilecek ayrımsız siyaset uygulanıyor. ve bire bir zamanda çokça tenakuz içeren gâh politikalarımız birlikte var. Sonuçta Rusya’yla çok yakınız, amma Suriye’üstelik ilişkilerimiz değişik, Libya’üstelik daha değişik ilişkilerimiz var. Amerika’yla ve NATO’yla tıpkısı müttefikliğimiz var, ama Rusya’yla, İran’la münasebat söz konusu olduğu zaman değişik davranan bir yapımız var. Amma o dengeleri üstelik bugüne büyüklüğünde haddinden fazla gani, haddinden fazla başarılı götürücü bir DÜRÜST Fırka ve AK Tümen dış politikası var. Bu de Tayyip Erdoğan’ın hele bu konudaki liderliğini de çokça kemiksiz bir şekilde gösterdiğini düşünüyorum.” – ANKARA

Share: