YANLIŞSIZ Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Üzücü, Tokat’ta konuştu

YANLIŞSIZ Tümen Genel Komutan Yardımcısı Hamza Ateş, “YANLIŞSIZ Parti, gene milletin derdi ile dertlendiğini, bu dertlere hal ürettiğini, sosyal basamak projesi ile göstermiştir.

Muhalefetin burada da bindi olmadığı kabilinden bu projeyi kıskanarak duvar olmaya çalıştığını görüyoruz.” dedi.

Çığlık, Tokat Hıdırlık Toplumsal Tesisleri’nde düzenlediği matbuat toplantısında, Tokat Hava Meydanı’nın Tokat’ı aynı kayırıcı lige çıkardığını görmekten şişman memnuniyet duyduklarını söyledi. Bu hizmetin DOĞRU Parti’ye ve Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a şans olduğunu vurgulayan Biberli, Tokat’ın bunu türe ettiğini dile getirdi.

Sosyal basamak projesi hakkında değerlendirmelerde kâin Biberli, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin gelişigüzel durumunda güç kasırga doğurdu. Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın TOKİ ile yaptığı çok cesim aynı proje. İnsanlarımızın bu meselesini çözme noktasında aşama attığımız üzere tıpkısı zamanda, serian evvel arık çıkmayanların konut sahibi olması üzere düzentileme yapacağız. SELIM Parti esasen milletin umudu oldu, ümidi oldu. DOĞRU Öğür, yine milletin derdi ile dertlendiğini, bu dertlere çözüm ürettiğini, sosyal hane projesi ile göstermiştir. Muhalefetin burada de destek olmadığı kabilinden bu projeyi kıskanarak gerelti olmaya çalıştığını görüyoruz. Gâh zayıf, ‘Destekliyoruz’ açıklamaları olsa üstelik ense taraftan insanların aklını bulandıracak birtakım hamleler yaptığını görüyoruz. Hele fiyatlar ile ilişik muhalefetin dezenformasyona gittiğini görüyoruz. TOKİ, bugüne kadar 1 milyon 200 bine yakın basamak üretmiştir.”

CHP Umumi Başkanı’nın bir iki dönüş esbak demecinde 40 ilde seçime girmeyeceklerini, ortak çizgilik yapacaklarını, kendilerinin birlikte eş listeye karışma olacaklarına dair ifadesi olduğunu anlatan Keskin, “Bir siyasal parti, alelhusus Türkiye’nin ikinci partisi olan, ‘Ben iktidara namzetim’ diyen benzeri siyasal partinin Türkiye’nin 40 ilinde ‘Ben yokum’ demesi tıpkısı sefer itiraftır. ‘Ben yokum’ itirafıdır. ‘Ben Türkiye’nin yarısında tümen olarak yokum’. Bu ‘Yokum’ itirafı, 2023 seçimlerini kaybettikten sonraları resmi namına bulunmayan oluşa dönecektir. Cumhuriyet Altını Umum Partisi bu mantıkla tarihe karışmakla karşı karşıyadır.” diye konuştu.

Cumhuriyet Ahali Partisi Umumi Başkanı’nın kendisinin birlikte seçme bölgesi olan İzmir’üstelik milletvekilleri kampında haddinden fazla açık şekilde fırka kurmaylarına, şehremaneti başkanlarına, milletvekillerine, “Bazılarınızın sesi on paralık çıkmıyor. Bazılarınız bana kötülük veriyor. Artık sesiniz çıksın. Benimle misiniz? Yanımda mısınız?” üzere bir çağrısı olduğunu tamlayan Izdırap, şunları kaydetti:

“Benzeri el bu genişlik Umumi Başkan amacıyla acziyet göstergesidir. Bire Bir umumi başkanın zat partililerine, ‘Benimle misiniz?’ diye niteleyerek bire bir soru yöneltmesi, kendisinin acizliğini gösterir ama burada bizim bakış açımız noktasında 2 artı 6’lı masanın 2 Ekim’de toplantısı var. 2 Ekim’deki toplantıda herhalde cumhurbaşkanlığı adaylığı ile alakadar tıpkı süreç ortaya koymaları gerekir. Kılıçdaroğlu’nun özlük milletvekilleri, şehremaneti başkanlarıyla toplantısında yaptığı çağrıya verilmiş cevaplara baktığımızda, 2 pozitif 6’lı masanın hiçbir iradesinin Cumhuriyet Altını El Partisi aracılığıyla karşılığının olmadığı, Cumhuriyet Umum Partisinin 2 pozitif 6’lı masanın iradesini önemsemediğini gösteren bire bir noktadır. Bizim kıymetlendirme yapmamızdan artış 2 fazlalık 6’lı masadaki genel başkanların ne istimara yapacakları haddinden fazla henüz majör. Ana onların yorumlarının ne olacağını kamuoyunun iptila ettiğini düşünüyoruz. Bizim rotamız mahsus, kaptanımız anlaşılan. Güvertemizde milyonlarca aktörümüz var. İnşallah ülkemizi bu noktaya getirdiysek, 2023’den sonraları Türkiye’nin 100. yılı olacağını düşündüğümüz o dönemde bu kadrolar Türkiye’yi layık olduğu elan peş noktaya getirecektir. İnşallah 2023’te Türkiye’nin 100. yılı başlayacaktır.”

Daha bilahare SELIM Fırka İl Başkanlığı marifetiyle 25 Mart’ta açılan Tokat Havalimanı ile ilişik fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri Çığlık’ın yanı sıra YANLIŞSIZ Fırka Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt ve Mustafa Arslan, Tokat Şehremini Eyüp Eroğlu ile DÜRÜST Öğür Tokat İl Başkanı Cüneyt Aldemir yoluyla verildi.Share: