Yapmacıklı doktorun vukuatları bitmiyor! Kendisini eksantrik bir hastanede dahi nöroşirürjiyen namına tanıtmış

Trabzon’da 4 dönem geçmiş yapım işçisi Serkan Ayaz, yeşil doktor önlüğü giyip, boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Ivedili Servisi’ne geldi. Tıpkı süre şifahane önünde bekledikten sonradan girdiği ivedi servis triaj alanında sökel yakını ve bacı arasındaki tartışmaya dahil olan Ayaz, kendisini ‘doktor’ yerine tanıtıp, yardımcı olmak istediğini söyledi. Işkil üzerine düzenlilik görevlilerinin etiket sorduğu Ayaz’ın hekim olmadığı anlaşıldı.

ERKIN BIRAKILDI

Bu tam züğürt yakını, Ayaz’a tokat attı. Güvenlik görevlilerinin hastane dışına çıkardığı Ayaz, polis güçleri ekibi marifetiyle gözaltına alındı. İfadesi alınan ve savcılığa atıf edilen Ayaz, tutuksuz yargılanmak amacıyla serbest bırakıldı.

RİZE’YE YENİ ATANDIĞINI SÖYLEMİŞ

Serkan Ayaz’ın, 27 Ağustos’ta gittiği Rize’bile, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kendisini ‘nöroşirürjiyen’ adına tanıttığı görüntüleri birlikte ortaya çıktı. Doktor odasında görevlilerle kardeş kardeş ettiği anlarda kayda alınan görüntülerde, Ayaz’ın beyin cerrahı olduğunu ve Rize’ye bakir atandığını söylediği anlar vadi alıyor. Benzeri hastanede ameliyathaneye da girdiği belirtilen ve görevlilerin kimlik sorgulamasında doktor olmadığı muhtemelen Ayaz hakkında yasal iş başlatıldığı öğrenildi.

“DOKTORCULUK İSTİYORUM, MESLEĞİ SANMAK İSTEDİM”

Öte yandan Serkan Ayaz’ın, polisteki ifadesinde, “Hekim koyulmak istediğim için mesleği tanımaya, öğrenmeye çalışıyordum. O nedenle hastaneye gittim. Sonuçta 6 yıl tıp okuyacağım. 6 yıl sonradan pişman olmak istemem. Onun için önceden bu iz elbet yapılıyor, diye niteleyerek aktarmak, deneme peyda etmek istedim” dediği öğrenildi.Share: