Yaz aylarının vazgeçilmez modeli: “Permanant”

Görgüsüz kullanımından dünya genellikle yaz aylarında rical aracılığıyla perma modelinin yeğleme edildiğini tamlayan saç tasarımcısı ve güzellik salonu Hasan Hüseyin Yılmayan, “Şekillendirici kullanmadan daha rahat ayrımsız şekilde temizlemek için perma tercih ediliyor. Permanant 3 kamer kalımlı bir muamele” dedi.

Yaz mevsiminde hareketli olan hamam havayla gelişigüzel rical üstelik farklı saç kesimleri ve modellerine yöneliyor. Akıbet zamanlarda ise trend olan modellerin başında ‘perma’ geliyor. Saça kolaylıkça dalan yüklemek isteyenler veya saçı süzmek üzere vakti olmayanlar permayı yeğleme ediyor. Eskişehir’bile Saloon HY isimli işletmesiyle bakım veren saç tasarımcısı ve güzellik salonu Hasan Hüseyin Yılmaz, permanın 3 ay kalıcılığı olduğunu söyleyerek, rical beyninde az çok popüler bire bir analog olduğunu dile getiriyor.

“Talep berenarı çok çünkü insanlar yaz mevsiminde saçlarını basitçe şekillendirmek ve taramamak istiyor”

Permanant işlemi hakkında açıklamalarda bulunan Yılmayan, “Yaz mevsimlerinde alelumum perma yeğleme ediliyor. Zira denizler tuzlu olduğu amacıyla düz saçlar tezce yıpranıyor. Şekillendirici kullanmadan daha şen ayrımsız şekilde koymak amacıyla perma tercih ediliyor. Perma 3 ay mihman ayrımsız iş. Saça sodyum klorür yüklüyoruz ve çakılı bire bir şekilde 3 kamer kalabilmesi için bigudilerle sarıyoruz. Saçı protein ve nemden ayırıyor, sodyum klorür yüklüyoruz. Protein ve buğulu bakımlar kullanıldığı sürece, bire bir zamanda argan semirtilmiş, sülfatsız ve parabensiz şampuan kullanıldığı sürece benzeri kalın olmuyor. Bir taraftan yıpratıyoruz, bire bir taraftan bile düzeltiyoruz. Rica oldukça çok zira insanlar yaz mevsiminde saçlarını amelî biçimlendirmek ve taramamak istiyor” dedi. – ESKİŞEHİR

Share: