Yeniden Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Erbakan, Ağrı’da partisinin devlet kongresinde konuştu Açıklaması

Yeniden Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, “Erbakan hocamız, bilcümle siyasal hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla savaşım etti.” dedi.

Fatih Erbakan, Balkı Halk Yetişek Müdürlüğü Salonunda düzenlenen partisinin 2. Kıytırık İl Kongresi’nde, babası Necmettin Erbakan kadar her ırktan ve temas kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini söyledi.

Bununla alay malay çözüm tarh etmek üzere yola çıktıklarını belirten Erbakan, şöyle konuştu:

“Erbakan hocamız, bilcümle siyasal hayatı süresince ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla mücadele etti. Onun amacıyla Veca’nın Kayseri’den, Bingöl’ün Konya’dan, Diyarbakır’ın birlikte Sakarya’dan bire bir farkı yoktu. Başkaca ve hassaten Maşrık ve Güneydoğu Rum illerinin imdi ihtiyacı olduğundan muhit siyasi hayatı süresince arz nazik hizmetleri ve yatırımları bu bölgeye yaptı. Allah dolgunca gür yağmur etsin. Allah binlerce öğün razı olsun. Uzun yıllar boyunca boşlama edilmiş, üvey evlat muamelesi görmüş illerimiz Erbakan hocamız sayımsız yapılış kazandı. Çünkü tabiiyet yemeden içmeden lafla olmaz. Bu sevginin hayata geçmesi üzere fiili kendisine çalışmalar ve girişim atmak gerekir. Erbakan hocamız, bu sevgisini lafta ve sözde tıpkısı tabiiyet olmadığını atmış olduğu adımlarla gösterdi.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“Karı kadına, ayvaz erkeğe evliliklerin resmi ve hukuki altyapısını monte etmek amacıyla imzalanan tıpkısı sözleşmedir. Allah sıyanet. Bozukluk o sözleşmede eş kayırıcı demiyor da partnerler diyor. Familya insan arasındaki güç değil, ebeveyn arasındaki sürat değil, hastalık partnerler arasındaki çabukluk deniliyor. Çünkü partnerde karı eş olma şartı bulunmayan. Ayvaz erkeğe da eş oluyor. Eş kadına üstelik kuma oluyor. Dünyaevi ve nikah olması şart değil. Beraber yaşasan da ortak oluyorsun. Ocak kavramı denen tıpkısı deyim kullanmıyor. Familya içi gayret demiyor. Eş içi güç diyor. Hakeza tıpkısı sözleşmeyi ‘meclis çoğunluğunu elde edersem getirmek evvel işim olacak’ diyen tıpkı altılı ganyan masadan bu ülkeye ve bu millete aynı hayır dirimsel mi Cenabıhak aşkına, elbette kim gelmez.”

fiks menü ile gidilen seçimde kâin başkan Aydınlık Kuruş, gine başbuğ seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan kullanılmamış üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: