Yenimahalle Kayseri’de madalyaları topladı

Ankara Yenimahalle Belediyesi, Muaythai branşında katıldıkları turnuvalarda kalburüstü sonuçların altına imza atarak, Kayseri’de düzenlenen İller Arası Muaythai Turnuvası’nda 6 madalya kazandı.

18-21 Ağustos tarihlerinde Kayseri Talas Spor Salonu’nda düzenlenen İller Arası Muaythai Şampiyonasına katılarak, mücadele gösteren Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü, 3’üncülük kupasını kazanmayı başardı.

Yenimahalleli sporcular 6 madalya ile döndü

Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü’nde; Enes Müslüm Altoprak 54 kg balaban erkek kategorisinde altın madalya, Ceyda Bulak Delice 48 kg nazik bayan kategorisinde sim, Mesabe Çamurdaş 75 kg dip döl kategorisinde gümüş, Sebila İrem Çınar 57 kg şişman kadın kategorisinde sim, Yaşar Tuğ 81 kg art taze kategorisinde bronz ve Mirkan Tığ 54 kg ense gailesiz kategorisinde bronz madalyayı kazanan sporcular oldu.

Sporcularımız başarıdan başarıya koşuyor

Yenimahalle’de gençlerin ve çocukların acı alışkanlıklardan uzak durması ve spora yönelmesi amacıyla seçme soy yatırımın yapıldığını belirten Yenimahalle

Belediye Başkanı Fethi Yaşar “Gençlerin erken yaşta spora yönelmesi ve sağlıklı bireyler kendisine yetişmesi için ilçemizin ciharıyek yanına spor tesisleri ve yüzme havuzları kazandırdık. Belediyemizin spor kulübü ancak içi ve elverişsiz dışındaki müsabakalarda başarı ile mücadele fail ve Yenimahalle’ye madalya ile dönen sporcuların yetişmesine imkân sağlıyor. Yenimahalle’nin ismini gururla olta eden ve başarıdan başarıya koşan kül sporcularımızı kutluyorum” dedi. – ANKARA

Share: