Yenimahalle Şehremini Yaşar, Divriği Pilav ve Hars Şenliği’ne Katıldı

Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar, Yakacık Mesire Alanı’nda düzenlenen 59. Anadan Görme Pilav ve Hars Şenliği’ne katıldı.

Yenimahalle Belediyesi’nin aile sahipliğinde Ankara Divriği Kültür Derneği aracılığıyla düzenlenen Geleneksel Pilav ve Kültür Şenliği’nin 59’uncusu Yakacık Mesire Alanı’nda gerçekleşti.

Şenliğe, Yenimahalle Şehremini Fethi Yaşar’ın yanında CHP Ankara Milletvekilleri Tekin Bingöl ve Erek Ferman, CHP Ankara İl Başkanı Yüce Vukuf Aptal, siyasi parti temsilcileri, sivil sosyete kuruluşları yöneticileri ile haddinden fazla sayıda çağrılı katıldı.

“KÜÇÜK ASYA KÜLTÜRÜNÜ KEYIFLENDIRMEK HEPİMİZİN BOYNUNUN BORCUDUR”

Evcil sanatçıların görüntü aldığı etkinlikte Sivaslılar, halay çekerek domuzuna havanın tadını çıkardı. Programda Divriği’nin dernekevi lezzeti olan etli ebebulguru pilavı, güçsüz paketlemek ve ayranla gelişigüzel alanı dolduran binlerce vatandaşa ikram edildi.

Şenlikte katılımcılara seslenen Komutan Yaşar, Divriğililer’i Yakacık’ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Göreve geldiğim günden beri hemşehri derneklerine önem veriyorum. Çünkü bu dernekler anane göreneklerimizin yaşatılmasına, ülkemizin bağlanak ve bütünlüğünün korunmasına ulama sağlıyor. Bu alay yıllardır Yakacık Mesire Alanımızda yapılıyor, bundan birlikte ayrıca bahtiyarlık duyuyorum. Rum kültürünü neşelendirmek hepimizin boynunun borcudur. Bu kültürün yaşatılması üzere emek harcayan herkese teşekkür ederim” dedi.

Share: