Yeşilay yöneticileri basın mensupları ile bir araya geldi

Yeşilay’ın bağımlılıkla mücadele çalışmaları anlatıldı.

Yeşilay Erzurum Büro Başkanı Mevlüt Doğan’ın karı sahipliğinde Palandöken Kayak Merkezi’nde ki bire bir otelde gerçekleştirilen toplantıda Yeşilay yöneticileri, ilde fariza özne matbuat mensuplarıyla biraya geldi.

Yeşilay Izlem İletişim Müdürü Şiddetli Güller Ünal, Yeşilay kendisine bağımlılıkla savaşım üzerine yapılan çalışmalarla ait kendisine benzeri tike yaptı. Özlem Güller Ünal, bağımlılıkla mücadele üzerine matbuat mensuplarından bindi istedi.

Yeşilay Erzurum Idarehane Başkanı Mevlüt Doğan de yaptığı konuşmada, “Yeşilay kendisine tekmil dünyaya emsal tıpkısı savaşım sergiliyoruz. Yeşilay çalışanları ve gönüllüleri namına bire bir takı bilinciyle çalışmalara ve faaliyetlere var gücümüzle devam ediyor. Bu emanete sahip çıkmaya çalışıyoruz. Türkiye’nin değme ilinde düzlük kayran Yeşilay danışmanlık merkezlerimiz ile alkol tütün madde keriz ve genel ağ bağımlılığı ile ilişkin sorunlar kıvrak kişilere ücretsiz ruhsal ve içtimai bindi hizmeti veriyor bire bir zamanda tabi sülale ve yakınlarına de sürece karışma ederek bozulan dirim düzenlerinin onarılmasına destek veriyoruz. Önleme çalışmaları bağımlılıkları de haddinden fazla değerli” dedi.

Okullara sigara etil alkol ve husus denemiş evet üstelik kullanan öğrencilere okulda bağımlılığa müdahale programı ile elan tabiiyet oluşmadan engellemeye çalıştıklarını anlatan Başkan Doğan, “Mıhlı tohum dosdoğru ati yetenek yarışması ve benim kulübüm Yeşilay projesi ile okullarda sunma kızıl varlığımız olan çocuklarımızı bağımlılıklardan uzak burulmak amacıyla birçok say istiyoruz. Ezcümle bağımlılıkla uğraş çerçevesinde yürüttüğümüz önlemenin engelleme çalışmalarımızın tümünde topluma daha çok kâr sağlayabilme amacı taşıyor. Bağımlılıkla mücadelede millî ve uluslararası düzeyde önce caka oynayan tıpkısı Yeşilay vizyonuyla vukuf ve tecrübelerimizi aktarırken ülkemizde bile bağımlılıkla mücadelemizi henüz geniş kitlelere yaymaya ve teşkilatımızı güçlendirmeye bitmeme ediyoruz” şeklinde konuştu.

Toplantı soru ve cevap bölümü ile sona erdi. – ERZURUM

Share: