Yeşilyurt ve Turhal’da Gaziler Haset kutlandı

Tokat’ın Yeşilyurt ve Turhal ilçelerinde 19 Ilkgüz Gaziler Haset nedeniyle tören düzenlendi.

Yeşilyurt ilçesinde Hükümet Konağı önünde planlı törende, Atatürk Anıtı’na Yeşilyurt Ilçebay Vekili Feyza Yılmaz ve Yeşilyurt Şehremini Muhsin Yılmayan çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende günün meal ve önemini belirten konuşmayı Yeşilyurt Mesleki ve Beceri Anadolu Lisesi Diyanet Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Zeynep Gebel yaptı.

Öğrenciler vasıtasıyla okunan şiirler sonrasında Kaymakam Yılmayan, gazileri makamında ağırladı.

Törene, İlçe Açıkgöz Komutanı Mümessil Başçavuş Açık Deniz Şentaş, İlçe Itimat Amiri Muazzez Aydoğmuş, daire amirleri, gaziler, martir yakınları, öğrenciler ve öğretmenler katıldı

Turhal’da Cumhuriyet Altını Meydanı’nda planlı törende Turhal Kaymakamı Yüksek Gökay, Turhal Şehremini İlker Bekler, Muharip Gaziler Derneği Turhal Yazıhane Başkanı Abdurrahman Ergin marifetiyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Muharip Gaziler Derneği Turhal Bölüm Başkanı Abdurrahman Ergin, günün fehva ve önemini tamlayan konuşmayı yaptı.

Törene, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Aydemir Çelik, İlçe Cingöz Komutanı Cingöz Mümessil Yüzbaşı Ulu Soner Bozan, İlçe Güven Müdürü Nadir Öztürk, İlçe Milli Terbiye Müdürü Mehmet Şans, gelgel müdürleri, siyasal parti temsilcileri, sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ve gaziler katıldı.

Share: