Yılmayan Büyükerşen ‘Sanata Yardım Ödülü’ne Müstahak Görüldü

Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği’nin (BRHD) 52’nci sene sergisi programı kapsamında, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmayan Büyükerşen’e ‘Sanata Yardım Ödülü’ verildi.

BRHD’nin 52’nci yıl iri sergisi, Ankara’bile Gündeş Sanatlar Merkezi’nde açıldı. Prof. Dr. Mehmet Haberal, bozuk Kanunuesasi Mahkemesi Başkanı Kadınsız Güngör Ilgiyle, milletvekilleri ve sanatseverleri buluşturan sergide, ‘Sanata Yardım Ödülü’ne EBB Başkanı Büyükerşen layık görüldü. Büyükerşen’e ödülünü, Prof. Dr. Mehmet Haberal verdi.

185 sanatçının eserinden oluşan sergide bağış almanın gururu yaşadığını belirten Büyükerşen, “Benim için çokça özel ve kızıl bu armağan dolayısıyla Topluluk Başkanı Güzin Arısoy ve parçalanmamış dernek üyelerine teşekkür ediyorum. Sanata ve sanatçıya olan desteğimiz artarak devam edecek” dedi.

BRHD Başkanı Güzin Arısoy de “Musahabe dünyamızın altın ressam ve heykeltıraşlarının bire bir araya geldiği 52’nci sene sergimizde, sanata katkılarından kontekst, muvaffakiyetli kamu biyografisi, artist kişiliği, kent planlama konusundaki hassasiyeti ve bu istikamette ülkemize kazandırdığı kızıl çalışmaları zımnında ‘Sanata Yardım Ödülü’nü Eskişehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmayan Büyükerşen’e vermekten iri bahtiyarlık duyuyoruz” diyerek konuştu.

Ödül töreninin ardından davetliler, açılışı yapılan sergiyi birlikte gezdi.

Share: