Yolculara çarpmamak amacıyla tırıyla bariyerlere çarptı

Yolculara çarpmamak için tırıyla bariyerlere çarptı

Buzlanma nedeniyle gerçekleşen zincirleme kazada 5 sevimli yaralandı

ERZURUM – Erzurum’birlikte buzlanma nedeniyle oluşan müteselsil kazada 5 çevirici çarpıştı. Kaymakamlık sonucu 5 yaşama yaralandı. Tır şoförü Vecdi Karaboğa ise yolda duran vatandaşlara çarpmamak amacıyla bariyerlere çarparak durdu.

Erzurum- Pasinler karayolu Hamamdere mevkiinde gerçekleşen kaza edinilen bilgilere bakarak buzlanma nedeniyle oldu. Sabah saat 7.30 civarında gerçekleşen kazada otobüs ile kamyon buzlanma dolayısıyla çarpıştı. Savaş sonrası M.T kontrolünde olan 61 S 7513 plakalı otobüsteki yolcular aşağıya indi. Daha sonraları arkalarından mevrut 33 AHN 471 plakalı tır yolda mevcut yolculara çarpmamak amacıyla bariyerlere ve el kenarında mevcut kamyona çarparak durabildi. Yolda gerçekleşen kazayı geç fark eden 25 HH 346 plakalı aracın şoförü Z.A dahi arkadan tıra çarparak müteselsil kazaya sebep oldu. Öte yandan müteselsil gerçekleşen kazada 5 sevimli yaralanırken otobüs şoförü M.T ise sakil yaralandı. Kaymakamlık sonrası Otobüsün süresince sıkışan M.T itfaiye ekipleri vasıtasıyla sıkıştığı yerden kurtarıldı. Fenomen namına gelen afiyet ekipleri ise yaralanan H.Y, Ş.T, F.B, V.B ve M.T’yi hastaneye götürdü. Kaza sonucu yolda oluşan anahtar yoğunluğu sonrası gidiş geliş polisleri karayolunda tedbir aldı.

Yolculara çarpmamak üzere bariyerlere çarptığını belirten tır şoförü Vecdi Karaboğa, “Ego yolda giderken karşıdan mevrut kurgu bana selektör yaptı ilçe var diye bende firene bastım amma yollarda buzlanma olduğu için duramadım. Baktım otobüsteki yolcularında bütünü indirilmiş durumda. Yolculara çarpmamak amacıyla bariyerlere vurdum. Henüz sonraları otobüsün çarpıştığı kamyona arkadan ben vurdum. Ben otobüse çarpmadım onlar kamyonla çarpışmış. Sağa makul kaçacaktım ama yolcular dolu aşağıdaydı. Onlara çarpmamak için bariyerlere girdim” dedi.

Share: