Yolculara çarpmamak üzere tırıyla bariyerlere çarptı

Erzurum’birlikte buzlanma zımnında oluşan müteselsil kazada 5 komütatör çarpıştı. Kaymakamlık sonucu 5 gönül yaralandı. Tır şoförü Vecdi Karaboğa ise yolda duran vatandaşlara çarpmamak üzere bariyerlere çarparak durdu.

Erzurum- Pasinler karayolu Hamamdere mevkiinde gerçekleşen kaymakamlık edinilen bilgilere bakarak, buzlanma zımnında oldu. Sabahleyin saat 7.30 civarında gerçekleşen kazada otobüs ile kamyon buzlanma zımnında çarpıştı. Kavga sonrası M.T kontrolünde olan 61 S 7513 plakalı otobüsteki yolcular aşağıya indi. Elan sonradan arkalarından mevrut 33 AHN 471 plakalı tır yolda bulunan yolculara çarpmamak için bariyerlere ve misil kenarında kâin kamyona çarparak durabildi. Yolda gerçekleşen kazayı geç ayırt fail 25 HH 346 plakalı aracın şoförü Z.A üstelik arkadan tıra çarparak zincirleme kazaya bozukluk oldu. Mavera yandan müteselsil gerçekleşen kazada 5 sevimli yaralanırken otobüs şoförü M.T ise ağır sıklet yaralandı. Ilçe sonrası Otobüsün içre sıkışan M.T itfaiye ekipleri yoluyla sıkıştığı yerden kurtarıldı. Görüngü namına gelen afiyet ekipleri ise yaralanan H.Y, Ş.T, F.B, V.B ve M.T’yi hastaneye götürdü. Ilçe sonucu yolda oluşan araç yoğunluğu sonrası gidiş geliş polisleri karayolunda tılsım aldı.

Yolculara çarpmamak üzere bariyerlere çarptığını tamlayan tır şoförü Vecdi Karaboğa, “Ben yolda giderken karşıdan mevrut komütatör bana selektör yaptı kaymakamlık var diye niteleyerek kul firene bastım ama yollarda buzlanma olduğu amacıyla duramadım. Baktım otobüsteki yolcularında bütünü inmiş durumda. Yolculara çarpmamak amacıyla bariyerlere vurdum. Henüz bilahare otobüsün çarpıştığı kamyona arkadan ben vurdum. Ben otobüse çarpmadım onlar kamyonla çarpışmış. Sağa akıllıcasına kaçacaktım ama yolcular meşbu aşağıdaydı. Onlara çarpmamak için bariyerlere girdim” dedi. – ERZURUM

Share: