Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias’tan skandal sözler! Reisicumhur Erdoğan’a aslı astarı olmayan iftiralar attı

Yunanistan’ın Türk jetlerine taciz provokasyonları ile iyiden iyiye yükselen tevettür Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Lan Palikarya, İzmir’i nisyan. Tıpkı şeb akılsız gelebiliriz” restiyle zirveye çıktı.

YUNAN BAKAN’DAN KÜSTAH SÖZLER

Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerginlik paçarız açıklamalarla bugüne kadar taşınırken Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, bugün gazetecilere yaptığı açıklamada iki ülke arasındaki ilişkilere değindi. Mecliste gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dendias, Türkiye’nin söylemindeki tırmanıştan duyduğu endişeyi dile getirdi.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias

“TÜRKİYE’NİN SÖYLEMLERİNE KARŞI KUMA BİR TEPKİ OLUŞTU”

Dendias, Türkiye’nin serencam dönemdeki söylemlerine cebin eş aynı uluslararası tepkinin da oluştuğunu söylerken, adalar meselesinin hiçbir antlaşma gündeme getirilmediğini birlikte sözlerine ekledi. Dendias, Türkiye- Libya mutabakatına de tepki gösterirken, Cumhur Reisi Erdoğan’ın müzakereye boş olmayan seçimler yaptığını söyledi.

“ERDOĞAN-MİÇOTAKİS GÖRÜŞMESİNDEN SONRADAN BEKLEMEDİĞİM GELİŞMELER OLDU”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Kiriakos Miçotakis’in sonuç buluşmasından bu yana ilişkilerin kötüye gittiğini dahi hatırlatan Dendias, “Bu görüşmeye çok ısıdam bakıyordum. Elimdeki resim ilişkilerin sonuç etap bereketli gittiğiydi. Fakat toplantıdan sonra benim üzere tahmin etmesi imkansız gelişmeler oldu ve durum daima kötüye gitmeye başladı.” dedi.Share: