Yunanistan’da göçmenleri öldürmek amacıyla ‘gölge ordu’ kuruldu

İsmi sürekli yerine Iye Denizi’ndeki göçmenlere uyguladığı işkencelerle gündeme mevrut Yunanistan’dan yıpranmamış bire bir girişim geldi. Yunanistan’ın hamlesi adamlık suçu işlemeye bitmeme ettiğinin dahi kanıtı olacak seviyede.

“GÖLGE KALABA” KURDU

Yunanistan, mültecileri mıhlamak ve ezinç için “Gölge Ordu” kurdu. Umum-Cezire’nin tanık ifadelerine ve fotoğraflara göre, ayrımlı milletlere mensup bu maskeli çete, göçmenlerin botlarını batırıyor. Çetenin ormanda gizlenen üyeleri, göçmenlere işkencenin yanı sıra korsanlar kabil mal ve pasaportlarına halk koyuyor.

“İNSANLIK CERRAR”

Yunan hükümeti şu esas büyüklüğünde maskelenmiş ordunun varlığını kabul etmezken, Yunanistan’da uymazlık milletvekili ve sakat Maliye Bakanı Yanis Varoufakis, Gölge Ordu’yu ortaya çıkaran Halk-Cezire’ye yaptığı açıklamada, Avrupa kurumları, SUTAŞ, Yunan hükümeti ve ayrıksı hükümetlerin insanlık suçu işlediğini belirtti.

YUNANİSTAN GÖÇMENLERİ GERİ İTİYOR

İçişleri Bakanlığı’nın verilerine göre, Yunanistan 2020’den bu yana 14 bin 987’si kişmiri sınırından gelmek üzere 61 bin 737 göçmeni Türkiye’ye gönderdi. Ansız itmeye maruz kalan 152 göçmen öldü, 200’ü ise yaralandı.

Share: