Yunanistan’da tren kazasında birey kaybı 43’e yükseldi

Yunanistan’ın Larissa kenti sağlıklı meydana gelen katar kazasında duygusal kaybı 43’e yükseldi, yaralı sayısı ise 72 olarak açıklandı.

Palikarya medyası, Larissa kentinde marşandiz ve muvakkat treninin çarpışmasıyla meydana gelen kazada 43 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Palikarya itfaiyesi ise yaralı sayısının 72 olduğunu, 15 kişinin taburcu edildiğini, 6’sının ise gösterişli bakımda olduğunu bildirdi. Atina’dan Selanik’e el yapan geçici treninde 350 kişinin bulunduğu, yolcuların balaban çoğunluğunun Apokries Karnavalı’ndan dönen öğrenciler olduğu aktarıldı.

“TARİFİ KABIL SIFIR BİR TRAJEDİ”Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis içtimai medya hesabından kazaya ilişkin yaptığı paylaşımda, “Bugün talih kendisine yaşadıklarımız çok el. Tarifi olabilir olmayan ayrımsız trajediden bahsediyoruz. Düşüncelerimiz gelişigüzel şeyden ilk kurbanların yakınlarıyla. Kendilerine başsağlığı diliyorum. Şimdi bize sakıt fariza yaralıları tedavi etmek ve yanlarında olmaktır. çıktı güvence edebileceğim aynı öz var; bu trajedinin nedenlerini bulacağız ve aynı henüz katiyen olmaması için elimizden gelen herhangi bir şeyi yapacağız” dedi.İSTASYON ŞEFİ GÖZALTINA ALINDI

Yunan polisi yoluyla başlatılan öncü soruşturma kapsamında kimliği henüz açıklanmayan 59 yaşındaki istasyon şefi gözaltına makbuz. Yunan medyası, istasyon şefinin ifadesinde kazanın ‘teknik arıza’ sonucu meydana geldiğini belirttiğini söyledi. Başbakan Miçotakis ise konuşmasında kazanın ‘trajik bire bir koca hatası’ sonucu meydana geldiğini söylemişti.

Share: