Yurt Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce: “6’lı masanın bile sicili berbat”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “6’lı masanın dahi sicili viran. Kılıçdaroğlu dokunulmazlıklara ‘evet’ dedi. Meral Akşener YANLIŞSIZ Parti’nin kurucusu. Davutoğlu ve Babacan orada 15 sene nezaret, başvekillik yaptı” dedi.

Şehir Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce, tıpkısı dizi ziyaretler çerçevesinde Malatya’ya geldi. Kışla Caddesi’nde ve Şire Pazarı’ndaki esnaf ziyaretinin ardından matbuat açıklamasında bulunan İnce, “Benim politik hayatımın tek yerinde benzeri fay namevcut” ifadelerini kullandı. İnce, esnaf ziyaretinin arkası sıra Malatya Tecim Sanayi Odasını (MTSO) ülfet ederek üyelerle benzeri araya geldi. Ziyarette mütekellim MTSO Meclis Başkanı Hakan Leşker, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Üyelerin sektörleriyle ait yaşadığı parçalanmamış sorunları ve talepleri siyasi partilere aktarma konusunda müşavere kültürünü önemsediklerini ifade fail Çeri, “İlimizde mevcut iki OSB’mizde toplam 340 üretimlik bulunmakta, bu fabrikalarda sarıerik başta tevessül etmek üzere yapı, makine aksamları, iklimlendirme, su ürünleri, besin ve hayvansal mamuller sektörlerinde üretim yapılmaktadır. Malatya sanayisinde tahminî 40 bin birey istihdam edilmektedir. Hedefimiz, hem sanayimizde hem dahi ticari işletmelerdeki istihdam rakamlarını daha yukarılara çıkarmaktır. Bu anlamda oylumlu icraat yürütüyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“2021 yılında 425 milyon dolar ile tarihi rekor kırdık”

Malatya’nın en yüce gelir kaynağının sarıerik olduğunu ve kayısının 50 bin ailenin sağlık kapısı olduğuna birlikte değinen Er, “Malatya’mızın yer koca sağlık kaynağı kayısıdır. 2017 yılında odamız marifetiyle AB coğrafi işaret tescili almış kayısımız, şehrimizde tahminî 50 bin ailenin dirimlik kapısıdır. İlimizdeki yüzlerce seksiyon kayısı ekonomisi vasıtasıyla doğrudan etkilenmektedir. 2022 yılının 11 ayında 66 bin ton cılız sarıerik ihracatı ile mevki ekonomisine 350 milyon dolar ulama sağladık. İlimizin dış satım rakamları gelişigüzel sene artıyor. 2021 yılında 425 milyon dolar ile tarihi rekor kırdık. Malatya adına bu yılın 11 ayında dahi 408 milyon dolar ihracat gerçekleştirdik” dedi.

Muharrem İnce ise “Ulus beni koltuğu oturtursa ben balaban kabul etmek gerektiğine inanıyorum. Her şey acun devi üzerine planlanmalı” diye konuştu. – MALATYA

Share: