Yurtdışından getirttiği malzemelerle kırmızı reçeteli çare üreten nüfus yakalandı

Başkentte, sıkı dışından tanınmayan kargoyla getirttiği malzemelerle bireşimli ecza maddesi ürettiği tespit edilen bir kişi yakalandı.

Ankara Itimat Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Uğraş Şubesi ekipleri, E.T. isimli aynı şahsın yurt dışından isimsiz kargo tarafından getirdiği malzemelerle ‘bireşimli ecza’ adına aşina ve satışı ‘kırmızı reçeteye’ bağımlı olan ilaçları ürettiğini tayin etti. Harekete sabık ekipler, M.T.’nin Sincan ilçesinde mevcut ikametine düzenledikleri operasyonda saydam kilitlenmiş poşetler içerisinde bağımlılık etkisi kâin 1 kilo 289 gram türap husus ve bu maddelerin içerisine doldurulduğu toplanmış 2 bin 822 skor doluma hazır boş kapsülü ele geçirdi.

Malzemeleri Hollanda ve Çin’den sipariş ettiği öğrenildi

Yakalanarak gözaltına alınan E.T., emniyetteki işlemlerinin ardından yargılanmak amacıyla Ankara Adliyesi’ne gönderme edildi. Nahoş şahsın ilacı yapmak için tedarik ettiği kapsülleri Çin’den, türap maddeyi ise Hollanda’dan getirttiği öğrenildi. Ele geçirilen malzemeler Uyuşturucu Bölüm Müdürlüğünde basın mensuplarına sergilendi. – ANKARAShare: