Yurtta hava raporu

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünden alınan tahminlere bakarak, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Gün Batısı Akdeniz, İç Anadolu, Mağrip ve Orta Karadeniz, Şarki Karadeniz kıyıları ile Muğla, Mersin, Osmaniye, Hatay, Diyarbakır, Bingöl, Mardin, Şırnak çevreleri ve Adana’nın şark ilçelerinin, gece saatlerinden bilahare Edirne, Çanakkale ve İzmir çevreleri ile Balıkesir’in günindi kesimlerinin boğanak ve yer vadi gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tutum ediliyor. Yağışların; Antalya’nın doğusu çevrelerinde akva olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı: Şanlı aynı uymazlık olmayacağı ve sıkı genelinde zaman normalleri üstünde seyredeceği tutum ediliyor. Rüzgar: Genellikle cenuplu yönlerden belli belirsiz, ara sıra itidalli kuvvette, Gün Doğusu Karadeniz’in bağırsak kesimleri ile akşam saatlerinden sonradan Marmara’nın batısı ve Yan Veli’de güney ve güneybatı yönlerden (Ak Yel) akva ve düz meydan sıkıntı şeklinde (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

Bazı illerde muhtemel gelgel durumuyla günün arz faziletkâr sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu, fasılalı boğanak yağışlı 15

İstanbul: Çokça bulutlu, sağanak ve gök curcunalı bora yağışlı 15

İzmir: Çok bulutlanmış, şeb saatlerinden sonraları sağanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı 20

Adana: Parçalı ve haddinden fazla bulutlanmış doğusu bora ve gök curcunalı sağanak yağışlı 24

Antalya: Çok bulutlanmış, sağanak ve gök gürültülü boğanak yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Yağışların maşrık ilçelerinde evcil tutmak için kuvvetli olması bekleniyor. 21

Samsun: Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış, bora yağışlı 23

Trabzon: Modüler ve çokça bulutlu, sağanak yağışlı 24

Erzurum: Parçalı bulutlanmış 12

Diyarbakır: Modüler bulutlu, akşam saatlerinden sonraları bora yağışlı 15 – İSTANBUL

Share: