Zincir marketlerle ilişik Cumhur Reisi Erdoğan’dan kocaman açıklama: Piyasaları rahatlatacağız

Tarım Yüreklilik Kooperatifleri’ne vabeste marketler, Cumhur Reisi Erdoğan vasıtasıyla sunulan iskonto talimatının ardından hızlı bire bir şekilde indirim listesi hazırladı. Başta makarna, salça, ayçiçek antagonist, şeker kadar ürünler koyulmak amacıyla bir nice üründe geçerli olacak indirimlerin 15 Ağustos’tan sonraları geçerli olacağı rapor edildi. Bu gelişmelerle gelişigüzel zincir marketlerin üstelik tenzilat yapıp yapmayacağı düşkünlük edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Çorum’üstelik konuyla ait açıklamalarda bulundu.

BAKANLAR BIRLIKTE TÖRENDE YERİNİ ALDI

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’bile Kadeş Sulh Meydanı’nda planlı, yatırım bedeli 3 bilyon 263 milyon lirayı aşan 78 makule eserin toplu açım töreni ile defans sanayisine kazandırılacak barut, fişek, kapsül üretim tesisinin ana atma törenine katıldı. Ekincilik ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Eriştirme ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’inde yer aldığı törende, toplanan vatandaşlara seslenme eden Erdoğan, Çorum’u çokça özlediklerini, söyledi.

“COŞKUNUZ, SEVDANIZ VE AŞKINIZ İÇİN TEŞEKKÜRNAME EDERİM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “2019 seçimleri öncesinde 12 Şubat’ta bize verdiğiniz sözü tuttuğunuz üzere size rastgele birinize değişik teşekkür ediyorum. O dönme kışın soğuğuna rağmen meydanlara sığmamıştık. Maşallah Çorum bugün de uzunluk yazıyor. Ruz yazıyor. Duruşuyla vakarıyla dosta hamaset aşılıyor. Coşkunuz sevdanız aşkınız amacıyla gelişigüzel birinize teşekkürname ediyorum” dedi.

“ZİNCİR MARKETLER BILE KENDİLERİNİ AYARLAYACAK”

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Itimat Kooperatifleri aracılığıyla piyasaları rahatlatacaklarını tabir ederek, şu mesajları verdi: “İnsanlık sonuç asrın bildirme ağırbaşlı iktisadi fırtınalarından birini yaşıyor. CHP ve masa arkadaşları daim birbirilerine konu yetiştiriyor. Yararsız uğraşmayın. Deminden koyun kuzuda yüzdelik 25 tenzilat yaptık. Pazartesinden itibaren büyükbaşta bile yüzde 30-35 indirime gidiyoruz. 40 soy üründe Tarım Güven Kooperatiflerinde pahal manada indirime gidiyoruz. Tarım Yüreklilik Kooperatiflerinden alışverişlerinizi ferah ferah yapabilirisiniz. Şekerinden pirincine büyüklüğünde, zeytinyağına, gün çiçeği yağına akınıza hangi gelirse 20 tür ekincilik yüreklilik kooperatifinden bunları alabilirsiniz ve piyasaları böylelikle elan birlikte rahatlatacağız. Bazen zincir marketler ve benzerleri onlar bile kendilerini buna göre ne yapacak ayarlayacak. Imdi CHP ve şürekası bırakın ortaya fikir sunmayı, Türkiye’nin kazanımlarını engellemeyi, imdi arkadan nalça toplayacaklar, nal. Elhak yaptıkları bire bir molekül namevcut.

“CHP’NİN ORTAYA KOYDUĞU BİR YAPIT YOK”

Ortaya koydukları ayrımsız yapit bulunmayan. Sadece bahis, konu, laf. Vakit Kaybetmeden iftira, iftira, bühtan. Hepsini aşacağız ve bu arada Türkiye’nin çıkarlarını gözetmekten eksantrik bu iktidarın aynı derdi yok. Ama CHP’nin belediyelerindeki yolsuzluklar, arakçılık, ahlaksızlık vakaları almış başını gidiyor. Doğrusu Erkek Kemal, Sayın Baykal’ı tıpkı geceleyin kasetle devirerek gelmedi mi? Böyle bu. Bunun mesleği bu. Şimdi ise o oturduğu koltuktan tabi ki kalkamıyor ve kasetle umumi başbuğ olunan tıpkısı partinin milletvekilleri adaylarını hangi kritere bakarak belirledi şahsen kendileri aracılığıyla benimseme edilmeye başlandı. Hizmetleri yahut eserleriyle konuşulmak hesabına, gelişigüzel çağ kullanılmamış bir skandalla ülkenin gündemini çalışır ediyorlar ve zer kardeşlerim Bay Eksiksizlik’in biliyorsunuz çokça ayrımlı özellikleri var. Arz yetişkin özelliklerinden tıpkısı tanesi üstelik; sosyal sigortalar kurumunun başındayken hastanelerimizi ne arkaç getirdiğini biliyorsunuz değil mi? Bari biz şuna bakacağız? Yurt işi umu işi”‘

Cumhur Reisi Erdoğan, konuşmasının peşi sıra yapımı tamamlanan projelerin kurdele keserek açılışını gerçekleştirdi, uzaktan bağlantıyla üstelik barut, fişek, kapsül üretim tesisinin temelini attı.Share: