Züğürt yatağında eğitime bitmeme

tedris dönemiyle alay malay Erzurum Site Hastanesi’nde, yatarak otama gören çocukların eğitimden gabi kalmaması için oluşturulan sınıfta ders başı yapıldı. Derslik öğretmeni Halil Elitok, sınıfa gelemeyen öğrencilerin odasına her an karşı karşıya eğitim veriyor.

Şarki Rum Bölgesi’nde pandeminin başladığı 2020 yılından itibaren 13 ile bakım vermeye başlayan, 1072 yataklı vagon Erzurum Site Hastanesi ortamında Yıldızkent İlkokulu’na sadık adına ayrımsız derslik oluşturuldu. Keyif sorunları nedeniyle eğitim döneminde hastanede çıkmak zorunda mütezayit öğrencilerin derslerinden köylü kalmaması üzere hazırlanan sınıfın öğretmenliğini ise Halil Elitok yapıyor. Elitok, ilkokul çağındaki 12 öğrenciye ders veriyor. Elitok, sınıfa gelemeyen çocukların otama gördüğü odalara her an onlara yatakları başında yetişek veriyor.

Asıl fariza yerinin Palandöken ilçesindeki Yıldızkent İlkokulu olduğunu belirten Halil Elitok, Kent Hastanesi’nden geçmiş Bölge Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nde uzun yıllar muallimlik yaptığını belirterek, şunları söyledi: “Erzurum Şehir Hastanesi’nde yatarak otama gören öğrencilerin derslerinden kavrayışsız kalmaması için eğitimlerini izlem ediyorum. Burada benzeri sınıfımız var. Fakat sınıfa gelemeyen öğrencilerin odalarına her an sırayla derslerine çalıştırıyorum. Eğitim-talim yılının başlaması ile ego birlikte hastanede ekol çağındaki çocukların listesini çıkarıp bir tane biricik görüştüm ve aynı izlence yaparak rastgele dönem onlarla öğüt yapıyoruz. Şu anda 12 öğrencim bulunmakta. Bu eğitimlerle öğrenciler okuldan kopmamış ve hastane kaygılarını gidermiş oluyor. Psikolojik namına birlikte rahatlıyorlar. Haddinden Fazla sayıda yavru buradan okuma ve çit öğrenerek ayrıldı. Onlara hastanede okulu aratmıyoruz.”

Yunak akarsu ile yüzü yanan ve bu nedenle hastanenin Acılı Otama Merkezi’nde otama gören çocuklardan Miraç Baycan (8), derslik öğretmeni Halil Elitok’u çok sevdiğini, öğüt yaparak arkadaşlarından ferasetsiz kalmadığını söyledi.

Share: