Akdağ sezona hazırlanıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi, bölgenin ve şehrin şita turizm merkezi olan Ladik Akdağ’bile sefer teşmil çalışmalarının yüzde 80’ini tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların daha güvenli ve rahat gezi edebilmeleri üzere ülke genelindeki öğün hizmet, onarım ve tevsi çalışmalarını sürdürüyor. Misil Yapım, Bakım Tamir Dairesi Başkanlığı ekiplerince planlı çalışmalarla gerek şehir merkezlerinde gerekse ilçelerdeki yollarda alçak bir himmet gerçekleştiriliyor. Muayyen tıpkı izlence çerçevesinde gerçekleşen yatırımlarla, vatandaşlara konforlu benzeri ulaşımın kapıları aralanıyor.

Yol genişliği 5 buçuk metreden 9 metreye çıktı

Çalışma yapılan o yerlerden biri üstelik bölgenin ve şehrin en heybetli şita turizm noktası olan Akdağ. Elan önce ski merkezine revan yolun genişliği 5.5 metreyken Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı genişletme çalışmaları ile 9 metreye çıkarıldı. A ve B tipi yüzeysel kaplamaları yapıldı. Parklanma noktaları dahi düz yazı edilen ve yüzdelik 80’i tamamlanan defa çalışmalarının ski sezonunun öncesine büyüklüğünde bitirilmesi hedefleniyor.

“Ince ömürlü yollar hizmete alınıyor”

İlçenin altyapısını sağlamlaştırarak uzun ömürlü yolları hizmete sunduklarını tabir fail Samsun Büyükşehir Şehremini Mustafa Demir, “Saraka verdiğimiz gelişigüzel hizmetin takipçisiyiz. ‘Kere medeniyettir’ ilkesinden hareketle ilkin şehir merkezi kalkışmak için kentin cemi bölgelerindeki öğün eksikliklerini kullanmak üzere canla başla çalışıyoruz. Şehrin prestij bölgelerini Samsun’a reva kuzuluk getiriyoruz. Merkezden ilçelere ve köylere vasıl yollardaki bozuklukları biricik yegâne belirleme yazar baştan yapıyoruz. Samsun’un zinde ve marka site olma yolundaki yatırımlarımızı sürdürürken ihtiyaçlarını bile göz ardı etmeden çalışıyoruz. Misil bu ihtiyaçların genişlik başında geliyor. Bugüne kadar olduğu kabilinden çıktı dahi kaza, mahalle ya dahi karye ayrımı gözetmeden Büyükşehir Belediyesi’ne gerekseme duyulan temas noktaya bakım ulaştırmaya bitmeme edeceğiz” dedi. – SAMSUN

Share: