Bakkala revan çocuğa kapik saldırdı… Olağanüstü anları kamerada

Bakkala giden çocuğa köpek saldırdı… Dehşet anları kamerada

Köpeğin saldırısı sonrasında bacağından yaralanan çocuğu hayvan sahiplerinin evinin asansör kapısına bıraktığı ve aileye selen vermediği ortaya daha çok

Sülale, hayvan sahiplerinden şikayetçi oldu

OSMANİYE – Osmaniye’üstelik savmak almaya giderken sahibinin elinden kaçan köpeğin saldırısına uğrayan 14 yaşındaki bala yaralandı. Ofans anının düzenlilik kamerasına yansıdığı olayda gaileli çocuğu, kapik sahiplerinin ailesine vukuf vermeden evinin asansör kapısına bıraktığı öğrenildi.

Görüngü, merkeze bağlı Karaçay Mahallesi’nde meydana geldi. Alınan bilgiye bakarak, akşam saatlerinde ekmek ahzetmek üzere evden çıkan 14 yaşındaki Ahmet Melik Asuman sahibinin elinden kaçan köpeğin saldırısına uğradı. Köpeğin ısırması sonucu bacağından yaralanan yavru, hayvan sahipleri marifetiyle oturduğu apartmanın asansör kapısına bırakıldı. Aynı süre sonraları durumdan bilgili olan eş, çocuğu hastaneye götürerek tedavisini yaptırdı, efsanevi sahiplerinden da şikayetçi oldu.

Çocuğun yaralandığı köpek akın ise güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde köpeğin saldırdığı çocuk kaçmasına karşın peşini bırakmayan hayvan sahibi ve arkadaşının müdahalesine karşın bacağından yakaladığı ve cebren bıraktığı meydan aldı.

Oğlunu bakkala gönderdiğinde olayın yaşandığını nâkil asıl Emine Asuman: “Eve geldiğinde üstü başı perdesiz konuşamaz durumdaydı ne olduğunu fakat sakim saat bilahare söyledi. Kul tezelden hastaneye götürdüm orda aşısını oldu ama üçüncü düze aşılama ellerinde olmadığı için onu yaptıramadım, olayın maddesel ve manevi peşini bırakmayacağım. Vacip şikayetimizi yaptık yetkililerden yardım bekliyorum” dedi.

Olay anını anlatan Ahmet Melik Gök ise “Bakkala gidiyordum köpeği ayırt etmedim sahibinin yanından fırlayarak bir anda bana saldırdı. Köpek bana saldırınca ben bakkala doğru koşmaya başladım, kapik bacağımdan yakaladı, sahiplerinden biri köpeği zincirleyip götürürken ötekisi ise beni apartmanın asansör kapısına bıraktı” diye konuştu.

Share: