Bolu’daki off-road tutkunları, 30 yer aracıyla sarsıntı bölgesine debi etti

Bolu Tabiat Sporları ve Offroad Kulübü (BOLOFF) üyeleri, Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası düzenlenen çalışmalara bindi çevirmek için 30 yer aracıyla depremden etkilenen Hatay’a gitmek üzere yola çıktı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaralarının lahzada sarılması amacıyla daraç genelinde başlatılan icraat atiklik kesmeden bitmeme ediyor. Bu kapsamda BOLOFF üyeleri, ulaşımda takı yaşanan yer sarsıntısı bölgelerine müracaat etmek ve arama istirdat çalışmalarına müzaheret etmek için yola çıktı.

Kurtarma çalışmalarında kullanılabilecek vesile gereçleri ile sağlam arazi şartlarında ilerleyebilen araçları olan BOLOFF üyeleri, bölgeye ulaştıklarında sunulan görevleri genişlik acul şekilde adına getirmeye çalışacak.

BOLOFF Başkanı Senet Turan, gazetecilere, Hatay’a gezmek üzere yola çıktıklarını belirterek, “İçimiz yanıyor. İçi yananlara apotr olmaya gidiyoruz. Tığ bu acıları çektik. Daha fazla adam çekmesin istiyoruz. Bir nebze faydamız olsun diye niteleyerek BOLOFF kendisine 30 araçla yola çıkıyoruz.” dedi.

Yanlarında yapım mühendisleri grubunun dahi olduğunu anlatan Turan, “Orada kurumlarla eş güdümlü içre olacağız. Hedefimiz ulaşılamayan yerlere yansımak. Yerey araçlarımızla değişik yöntemlerle doğayı aşabiliyoruz. Devletimiz nerede çalışmamıza cevaz verirse orada görev alacağız.” ifadesini kullandı.

Share: