Bolu’dan mevrut baba Diyarbakır’da enkazdaki sarıklı kızından umutla haber bekliyor

Bolu’dan mevrut Abdullah Tevfik Düşünüm, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Diyarbakır’dahi yıkılan binanın enkazında mütezayit sarıklı kızının kurtarılmasını bekliyor.

Merkez üssü Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen kentte, yıkılan binalarda enkaz altında kalanların kurtarılması üzere AFAD, UMKE, 112 Acil Afiyet, polis, kurnaz ve itfaiye ekiplerinin yürüttüğü çalışmalar bitmeme ediyor.

Merkez Bağlar ilçesi Tesisler Kavşağı’nda mevcut Serin-2 Apartmanı’nın enkazında kalanlar beyninde, Bolu’dan gelerek Eğil ilçesindeki Alparslan Küçük Asya Lisesinde psikolojik danışman ve rehber hoca olarak fariza eden 29 yaşındaki Merve Görüş de bulunuyor.

Bolu’üstelik ateş parçası ata Abdullah Tevfik Düşünce, depremin dakikasında peşi sıra Diyarbakır’a geldi.

Kızının bulunduğu enkazın başında ümitli bekleyişini sürdüren Düşünüm, AA muhabirine, kızının 50 saati çok süredir enkazın altında olduğunu söyledi.

Kızının bulunduğu noktayı ekiplere gösterdiğini anlatan Düşünüm, “Başkaca kendilerine dairenin krokisini verdim, kızımla en üst görüştüğüm yeri belirttim. Herkesin yakınının enkazdan canlı çıkarılmasını istiyorum, öz canımın birlikte tıpkısı zaman önce bana teslim edilmesini istiyorum. Ayrımsız dakika önce çöküntü altındaki insanlara ulaşılmasını istiyorum.” dedi.

Share: