Büyükşehir Belediye Başkanı Evre, “abuhava zirvesi”nde projelerini anlattı

Erzurum Büyükşehir Şehremini Mehmet Aşama, Konfedere Uluslar İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi 27. Çevre Konferansı’nda (COP27) projelerini anlattı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Mehmet Merhale, Mısır’ın Şarm koca-Şeyh kentinde düzenlenen konferansa katıldı.

Hane, programda yaptığı konuşmada, limonluk gazı emisyonlarının dağılımına bakıldığında en çokça salınıma sebep olan sektörlerin, sırasıyla enerji, uran, ekincilik ve atık olduğunu belirtti.

Kendilerinin bu hususta rüçhan adına ruz erke sistemleri kurarak ülkenin bu faaliyetlerine katkıda bulunduklarını ifade fail Kademe, şunları kaydetti:

“Henüz saf ve yeşil aynı mekân amacıyla şehrimizde rate karbonlu yapılar düzenlemek ve destur yükümlülüğümüzde olan alanlarda yapılmasını isteklendirmek için da özel projeler hazırladık. Rate atılmış projemizle ve halkımızın katılımıyla alay malay kentimizin tamamında yerinde ve atıkların kaynağında değişik toplayıp tabii kaynakları korumaya, anlayışsız dönüşüme kazandırmaya ve şehir ekonomisine ulama sunmayı hedeflemekteyiz. Bu şekilde hem zalimce atık depo sahamızı korumaya hem da mükerrer saf esas kullanımını azaltarak acun hammaddelerini korumaya ve bu organizasyon sonucunda dahi atıkları ekonomiye vermek amacıyla birlikte sakil ve özel çalışmalarımız var.”

Share: