Çorum haberleri… Ahlatcı, müjdeyi verdi Osmancık yolundaki sıkıntı akıbet buluyor

Çorum- Osmancık karayolunda sefer imal çalışmaları nedeniyle sürücülerin yaşadığı zahmet son buluyor.

YANLIŞSIZ Öğür Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, Bayat gediği bölgesinde bitmeme eden nöbet çalışmalarını yerinde inceleyerek yüklenici firma yetkilisi firma yetkilisi Bülent Çağırgan’dan hikmet aldı.

Çorum- Laçin yolu 4. kilometresinde, Çorum çıkışı Osmancık yolu girişinde çalışmaların yüzdelik 90 seviyesinde tamamlandığını açıklayan Ahlatcı, “Çorum’un yer yüce site geçişlerinden olan Osmancık girişinde çalışmalar hemencecik ilerliyor. Yüklenici firmamız alçak bire bir düzentileme yürütüyor. Defa imal çalışmalarını bu ayın sonuna büyüklüğünde sonunda tamamlanması planlanıyor. Kış mevsimine girmeden icraat tamamlanacak. Burası bittiğinde Çorum çağdaş tıpkısı girişin yanında güzelce tıpkısı bağlantı yoluna kavuşacak. Sürekli şikayetlere bozukluk olan sefer sorunu ortadan kalkacak ve hemşehrilerimiz henüz konforlu aynı ulaşıma kavuşacak” dedi.

Hizmetlerin duraksamadan devam ettiğini vurgulayan Ahlatcı, “Bugüne kadar olduğu kabilinden imdi da milletimizin emrinde olmaya bitmeme edeceğiz. Bir şiarımız var bunu birlikte her ahit söylüyoruz. Yaparsa AK Öğür yapar. Türkiye’nin yüzyılı olacak dediğimiz yüzyılda Çorum’a bu tür hizmetleri kazandırdığımız amacıyla nazik mutluluk duyuyoruz. Bu yatırımın bugünlere gelmesi noktasında milletvekillerimiz Ahmet Sami Ahu, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu’ya teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

İncelemeler sırasında İl Umumi Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş, DÜRÜST Tümen Eşkal İlçe Başkanı Erhan Akaret, SELIM Tümen diyar Başbuğ Yardımcıları Mustafa Tuzcu, Ercan Daşdan, Emre Turan, Cahillik Kolları Başkanı M. Fatih Temur hazır bulundu. – ÇORUM

Share: